Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Maçta Kürtçe pas isteyen kadın futbolculara ırkçı saldırı!

HABER/ABORİ Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig Play-Off maçında geçen hafta sonu deplasmanda Kayseri Gençlerbirliği Kadın Futbol Takımı ile karşılaşan Batman Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın yöneticileri, maçta Kürtçe pas isteyen oyuncuların, maç sonrasında teknik ve yönetim kadrosunun ırkçı saldırıya maruz kaldıklarını söyledi. Batman Belediyespor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Mehmet Kalkan, “Kayseri takımının oyuncuları hakeme […]

Maçta Kürtçe pas isteyen kadın futbolculara ırkçı saldırı!
  • 11 Haziran 2019 20:08

HABER/ABORİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig Play-Off maçında geçen hafta sonu deplasmanda Kayseri Gençlerbirliği Kadın Futbol Takımı ile karşılaşan Batman Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın yöneticileri, maçta Kürtçe pas isteyen oyuncuların, maç sonrasında teknik ve yönetim kadrosunun ırkçı saldırıya maruz kaldıklarını söyledi.

Batman Belediyespor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Mehmet Kalkan, “Kayseri takımının oyuncuları hakeme ‘Hocam Belediyesporlu oyuncular bize Kürtçe küfür ve hakaret ediyor’ diye şikayette bulundular. Maç sonrası karşı takımın yönetici ve taraftarları benim de içinde olduğum malzemeci, masör ve teknik heyete sözlü saldırıda bulundular. Oyuncularımız Kürtçe konuştuğu için saldırıya uğradı” dedi.

Sözlü saldırı fiziki saldırıya dönüşmeden, araya girenlerin engellemesiyle, kısmen durduğu aktaran Kalkan, gerginliğin soyunma odasına kadar devam ettiğini kaydetti.