Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Lübnan’da Hint keneviri ekimine onay

HABER/ABORİ Lübnan parlamentosunda, tıbbi ve endüstriyel amaçlı kullanım için Hint keneviri ekimini serbest bırakan yasa tasarısı kabul edildi. Parlamentoda, Hint kenevirinin ekiminin serbest bırakılmasını öngören yasa tasarısının oylamasının yapıldığı oturumda, Parlamento Başkanı Nebih Berri, İlerici Sosyalist Partisi Bloku (9 milletvekili) ve Cibran Basil’in önderliğini yaptığı Güçlü Lübnan Bloku (29 milletvekili) evet oyu kullandı. Tarım Bakanı […]

Lübnan’da Hint keneviri ekimine onay
  • 22 Nisan 2020 21:53

HABER/ABORİ

Lübnan parlamentosunda, tıbbi ve endüstriyel amaçlı kullanım için Hint keneviri ekimini serbest bırakan yasa tasarısı kabul edildi. Parlamentoda, Hint kenevirinin ekiminin serbest bırakılmasını öngören yasa tasarısının oylamasının yapıldığı oturumda, Parlamento Başkanı Nebih Berri, İlerici Sosyalist Partisi Bloku (9 milletvekili) ve Cibran Basil’in önderliğini yaptığı Güçlü Lübnan Bloku (29 milletvekili) evet oyu kullandı.

Tarım Bakanı Abbas Murteza, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, meclisin tasarıyı onaylamasıyla birlikte Beka Vadisi’nde yeni bir ekonomik kalkınma dönemi başlayacağını ifade etti.

Birleşmiş Milletler 2017’de, Lübnan’ın esrar üretiminde dünyada dördüncü sırada yer aldığını duyurmuştu.

Lübnan İç Güvenlik Güçleri, 10 Nisan’da gerçekleştirdikleri ülke tarihinin en büyük operasyonuyla, yaklaşık 25 ton esrar ele geçirmişti.