Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Lice’deki operasyonda bir yüzbaşı yaralandı

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde sürdürülen askeri operasyonlarda bir rütbeli asker yaralandı. Edinilen bilgiye göre iki gün önce özel birliklerin de katılımıyla Lice’nin 14 köyü kırsalında eş zamanlı operasyon başlatıldı. Dün sabah saatlerinde Kayacık (Hezan) ve Ortaç (Nenyas) köyü kırsalı havadan bombalanırken, Sığınak (Banaderan) köyünde bir kişinin yaralandığı, Yaprak (Tutê) köyünde ise baba ile oğulun gözaltına […]

Lice’deki operasyonda bir yüzbaşı yaralandı
  • 11 Temmuz 2019 03:45

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde sürdürülen askeri operasyonlarda bir rütbeli asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre iki gün önce özel birliklerin de katılımıyla Lice’nin 14 köyü kırsalında eş zamanlı operasyon başlatıldı. Dün sabah saatlerinde Kayacık (Hezan) ve Ortaç (Nenyas) köyü kırsalı havadan bombalanırken, Sığınak (Banaderan) köyünde bir kişinin yaralandığı, Yaprak (Tutê) köyünde ise baba ile oğulun gözaltına alındığı bildirildi.

Sığınak Köyü’ndeki operasyonda bir yüzbaşının yaralandığı ve tedavisi için Ankara GATA’ya kaldırıldığı öğrenilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “İç Güvenlik Operasyonları kapsamında; Diyarbakır Lice kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı’nca gerçekleştirilen operasyonda 2 terörist, silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi” ifadelerini kullandı.