Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Lice’deki bombalamada bazı evler hasar gördü

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında bir süredir devam eden askeri operasyonlar sırasında bazı evlerin hasar gördüğü öğrenildi. Edinilen bilgiye göre 4 gün önce özel birliklerin de katılımıyla Lice’nin 14 köyü kırsalında eş zamanlı operasyon başlatıldı. Önceki gün sabah saatlerinde Kayacık (Hezan) ve Ortaç (Nenyas) köyü kırsalı havadan bombalanırken, Sığınak (Banaderan) köyünde bir kişinin yaralandığı, Yaprak […]

Lice’deki bombalamada bazı evler hasar gördü
  • 11 Temmuz 2019 21:55
  • 11 Temmuz 2019 22:09

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında bir süredir devam eden askeri operasyonlar sırasında bazı evlerin hasar gördüğü öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre 4 gün önce özel birliklerin de katılımıyla Lice’nin 14 köyü kırsalında eş zamanlı operasyon başlatıldı. Önceki gün sabah saatlerinde Kayacık (Hezan) ve Ortaç (Nenyas) köyü kırsalı havadan bombalanırken, Sığınak (Banaderan) köyünde bir kişinin yaralandığı, Yaprak (Tutê) köyünde ise baba ile oğulun gözaltına alındığı öğrenildi. İki PKK’linin yaşamını yitirdiği Sığınak Köyü’ndeki operasyonda bir yüzbaşı da yaralandı.

F-16 savaş uçaklarının Çavundur (Licok) ve Yalaza (Kerwas) köyü kırsalında F-16 savaş uçakları ile yapılan bombardımanda bazı evlerin hasar gördüğü öğrenildi.

HDP’Lİ KURTULAN MECLİS’E TAŞIDI

HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde devam eden askeri operasyonlarda köylülere ait bağ ve bahçeleri yakanların ortaya çıkarılmasını istedi. TBMM’de gündem dışı söz alan Kurtulan, “Lice’de süren operasyonlarda neler olduğu hakkında açıklama yapılmalıdır. Köye helikopterlerle ateş açılıp açılmadığı tespit edilmelidir, halkın geçim kaynağının kimler tarafından ateşe verildiği ortaya çıkarılmalıdır” dedi.