Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı, polise başvurdu: Ölümle tehdit ediliyorum

HABER/ABORİ Türkiye’nin Suriye’deki operasyonu içi “Adına her ne kadar Barış Pınarı desek de akan su değil, kandır” diyerek karşı çıkan Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kendisine yönelik ölüm tehdidi ve hakaret içeren paylaşımlar nedeniyle polise başvuruda bulundu. Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, konuya ilişkin kendileri tarafından halihazırda başlatılan bir çalışma bulunduğunu, bugün verilen dosyanın da eklenerek […]

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı, polise başvurdu: Ölümle tehdit ediliyorum
  • 18 Ekim 2019 00:54

HABER/ABORİ

Türkiye’nin Suriye’deki operasyonu içi “Adına her ne kadar Barış Pınarı desek de akan su değil, kandır” diyerek karşı çıkan Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kendisine yönelik ölüm tehdidi ve hakaret içeren paylaşımlar nedeniyle polise başvuruda bulundu.

Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, konuya ilişkin kendileri tarafından halihazırda başlatılan bir çalışma bulunduğunu, bugün verilen dosyanın da eklenerek gereğinin süratle yapılacağını belirtti. Başsavcı Behiç Öztürk de, “Tüm hassasiyetimizle çalışacağız” dedi. Polis Genel Müdürlüğü ile Başsavcılığa, polisin ilgili birimlerince saptanacak olan benzeri diğer iletilere yönelik gerekli teknolojik tespitler de yapılarak, paylaşımların failleri hakkında tüm yasal işlemlerin gecikmeksizin yapılmasının gerekliliği hatırlatıldı. Polis Genel Müdürlüğü ile Başsavcılığa bugün teslim edilen dosyanın bir kopyası Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’ne de iletildi.