Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kürt siyasetçi uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirdi

Tevgera Azadî’nin (Özgürlük Hareketi) Meclis Üyesi Süheyl Hurşid Aziz, Federal Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Alınan bilgiye göre “Mamoste Şemal” olarak da tanınan Aziz, bugün saat 13.30 sıralarında Süleymaniye’ye bağlı Kifri ilçesindeki evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Kürt siyasetçi olay yerinde yaşamını yitirirken, saldırganlar ise kaçtı. Rûdaw’a konuşan Kifri Emniyet […]

Kürt siyasetçi uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirdi
  • 28 Ağustos 2022 22:22

Tevgera Azadî’nin (Özgürlük Hareketi) Meclis Üyesi Süheyl Hurşid Aziz, Federal Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre “Mamoste Şemal” olarak da tanınan Aziz, bugün saat 13.30 sıralarında Süleymaniye’ye bağlı Kifri ilçesindeki evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Kürt siyasetçi olay yerinde yaşamını yitirirken, saldırganlar ise kaçtı.

Rûdaw’a konuşan Kifri Emniyet Müdürü Hiwa Ali, Sûheyl Hurşid Aziz’in kimler tarafından öldürüldüğüne dair henüz ellerinde bir bilgi bulunmadığını ve kimsenin tutuklanmadığını söyledi.

Özgürlük Hareketi yetkilileri ise, Sûheyl Hurşid Aziz’in “Türkiye tarafından öldürüldüğü”nü iddia etti.

Yazar ve tarihçi Sûheyl Hurşid Aziz aynı zamanda Irak’ta lisanslı bir siyasi parti olan Özgürlük Hareketi’nin Germiyan Bölgesel Konseyi’nin bir üyesiydi.