Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kürt ninjalar işbaşında!

Reuters, Irak’ın Federal Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde kurulan ‘Soran Ninja Takımı’nın hikayesini paylaştı. Habere göre 3 ay önce kurulan 50 kişilik ekip, uluslararası tanınırlık istiyor. Ninja ekibi uluslararası yarışmalara katılmak ve dünyanın en tanınan ekiplerinden biri olmayı hedefliyor. Erbil’e bağlı Soran’ın dağlık bölgelerinde antrenman yapan ninjalar akrobasi ve yakın dövüş teknikleri üzerine çalışıyor. Ninja koçu Sherzad […]

Kürt ninjalar işbaşında!
  • 27 Kasım 2020 14:20

Reuters, Irak’ın Federal Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde kurulan ‘Soran Ninja Takımı’nın hikayesini paylaştı. Habere göre 3 ay önce kurulan 50 kişilik ekip, uluslararası tanınırlık istiyor. Ninja ekibi uluslararası yarışmalara katılmak ve dünyanın en tanınan ekiplerinden biri olmayı hedefliyor. Erbil’e bağlı Soran’ın dağlık bölgelerinde antrenman yapan ninjalar akrobasi ve yakın dövüş teknikleri üzerine çalışıyor.

Ninja koçu Sherzad Muslih Ali, “Doğa ve kapalı salonda çalışmanın farkı şu: Salonların dört duvarı vardır ve dört duvar arasında hiçbir şey olmaz” dedi. Ali, “Doğada çalışmak daha iyidir çünkü hem zihinsel hem de fiziksel olarak iklime uyum sağlamanız gerekir. Bir ninjanın her hava durumuyla mücadele edebilmesi için soğukta, sıcakta ve ortasında çalışması gerekir” diye konuştu.

Japonya’nın geleneksel dövüş sanatı üzerine çalışan Soran Ninja Ekibi, çalışmaların bağırma, ateş ve mızrakları da entegre ediyor.