Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Küçük Lorin’in büyük dramı; Bana saçımı geri verin…

HABER/ABORİ Diyarbakır’da yaşayan 3 yaşındaki kız çocuğu Lorin Tavukçu, 3 ay önce kafasında çıkan yaralar nedeniyle geceleri uyuyamaz hale geldi. Baba Mehmet Ali Tavukçu, şu ana kadar 3 hastaneye müracaat etiklerini, uygulanan tedavi yöntemlerinin sonuç vermediğin belirterek, “Lorin başını artık yastığa koyamıyor. Ellerini birleştirip alnına koyarak yüzüstü yatabiliyor” dedi. Diyarbakırlı Lorin’in hastalığına çare bulamadığı için […]

Küçük Lorin’in büyük dramı; Bana saçımı geri verin…
  • 4 Temmuz 2019 13:33

HABER/ABORİ

Diyarbakır’da yaşayan 3 yaşındaki kız çocuğu Lorin Tavukçu, 3 ay önce kafasında çıkan yaralar nedeniyle geceleri uyuyamaz hale geldi. Baba Mehmet Ali Tavukçu, şu ana kadar 3 hastaneye müracaat etiklerini, uygulanan tedavi yöntemlerinin sonuç vermediğin belirterek, “Lorin başını artık yastığa koyamıyor. Ellerini birleştirip alnına koyarak yüzüstü yatabiliyor” dedi.

Diyarbakırlı Lorin’in hastalığına çare bulamadığı için sosyal medyadan yardım çağrısı yapan baba Mehmet Ali Tavukçu (44), gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuştu. 3 çocuk babası olan Tavukçu, Lorin’in hastalığa yakalanma sürecini şöyle anlattı: “3 ay önce Lorin’in saçında dökülmeler oldu. Ardından saçını sıfıra vurduk. Sonrasında yaralar çıkmaya başlayınca da doktora götürdük. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde egzema teşhisi konuldu. İlaçlar daha da kötüleştirdi Lorin’i. Bunun üzerine özel bir hastaneye gittik. Mantar dediler. Oradaki tedavi de sonuç vermeyince Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdük. Kafasındaki yaradan biopsi için parça aldılar. Sonuç yine mantar çıktı. Verilen ilaçlar daha da kötüleştiriyor Lorin’i.”

TEDAVİ YÖNTEMLERİ SONUÇ VERMİYOR

Bunun üzerine özel bir doktora daha başvurduklarını ifade eden baba Tavukçu, “Gittiğimiz özel doktor da mantar dedi. Şu ana kadar kullandıkları ilaçları ve tedavi yöntemlerini sordu. İlaç tedavisi başladı ancak iyileşme süreci için 3 aydan söz etti. 15 gün geçti ancak bir iyileşme belirtisi yok” dedi.

“KIZIMIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Lorin’in sokak saçı olan akranlarını görünce ağladığını ifade eden baba Tavukçu, şöyle devam etti: “Ağlıyor, bana seçimi gerin verin diyor Lorin. Kızımın da bizim de psikolojimiz bozuldu. Kızımın hastalığına bir çare bulunsun istiyoruz. Bu konuda bilgisi olan hekimler, aynı hastalığa daha önce yakalanmış kişiler varsa Allah rızası için bize yol göstersinler.”

ELLERİNİ ALNINA KOYARAK YÜZÜSTÜ YATABİLİYOR

Mehmet Ali Tavukçu, kızının kafasındaki yaralar ve iltihaplar nedeniyle saç derisinin çok inceldiğini de ifade ederek, “Lorin başını artık yastığa koyamıyor. Çünkü yastık bile artık onu rahatsız ediyor. Ellerini birleştirip alnına koyarak yüzüstü yatabiliyor” dedi.