Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Koronavirüsün görülmediği tek yer!

HABER/ABORİ Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şu ana kadar 190’ı aşkın ülkede görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını, 6 kıtanın tamamını etkisi altına aldı. Antarktika, küresel salgından etkilenmeyen tek kıta konumunda bulunuyor. Herhangi bir ülkenin bulunmadığı kıtada yaklaşık 2 bin kişi araştırma için bulunuyor. Avrupa Uzay Ajansı’nın Antarktika’da bulunan Concordia İstasyonu’nda araştırma görevlisi olan Stijn Thoolen, […]

Koronavirüsün görülmediği tek yer!
  • 23 Mart 2020 23:19

HABER/ABORİ

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şu ana kadar 190’ı aşkın ülkede görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını, 6 kıtanın tamamını etkisi altına aldı. Antarktika, küresel salgından etkilenmeyen tek kıta konumunda bulunuyor. Herhangi bir ülkenin bulunmadığı kıtada yaklaşık 2 bin kişi araştırma için bulunuyor.

Avrupa Uzay Ajansı’nın Antarktika’da bulunan Concordia İstasyonu’nda araştırma görevlisi olan Stijn Thoolen, dünyadaki salgın haberlerini takip ettiklerini ve endişe duyduklarını söyledi. Thoolen, ekibinde yer alan Fransız ve İtalyan bilim insanlarının ülkelerinden gelen haberler nedeni ile çok üzgün olduklarını kaydetti.