Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Koronavirüs salgını su tüketimini 1.6 katına çıkardı

HABER/ABORİ Dünya genelinde koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının artışını engellemek için tüketiciler zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyor, ev ihtiyaçlarını hızlı ve kolay karşılayabilmek için online sipariş platformlarını tercih ediyor. Türkiye’nin en büyük online su marketi BiSU pazardaki salgın etkisini paylaştığı verilerle açıkladı. Kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak ve su sipariş etme deneyimini iyileştirmek için 2015 yılında kurulan ve yaklaşık […]

Koronavirüs salgını su tüketimini 1.6 katına çıkardı
  • 15 Nisan 2020 01:47

HABER/ABORİ

Dünya genelinde koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının artışını engellemek için tüketiciler zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyor, ev ihtiyaçlarını hızlı ve kolay karşılayabilmek için online sipariş platformlarını tercih ediyor. Türkiye’nin en büyük online su marketi BiSU pazardaki salgın etkisini paylaştığı verilerle açıkladı.

Kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak ve su sipariş etme deneyimini iyileştirmek için 2015 yılında kurulan ve yaklaşık 200 bin haneye, 30’dan fazla su markasının sipariş iletimine aracılık eden şirketin açıkladığı verilere göre Coronavirüs salgını gündemiyle 16-23 Mart tarihleri arasındaki haftada damacana su siparişi talebi yüzde 60 arttı. Ortalama olarak bir hane 7 günde bir sipariş verirken, son bir hafta da bu ortalama 5 günde bir siparişe düştü. Cam damacana kullanıcıları, polikarbon damacana kullanıcılarına oranla son bir haftada daha çok sipariş verdiler.

Tüketicilerin market alışverişini de dışarı çıkmadan hızlı ve kolay karşılama tercihi son bir haftada tek kullanımlık pet suya olan sipariş talebini de 5 kat artırdı. Şirketin hizmet verdiği 38 ilde de benzer oranda bir değişim söz konusu.
Nakit ödeme yapan kullanıcıların yarısı kredi kartıyla online ödeme yapmayı tercih etti.

Hem nakit hem de kredi kartıyla ödeme seçenekleri sunan şirket Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kullanıcılarına temassız güvenli teslimat özelliğini duyurdu. Daha önce nakit ödeme yapan kullanıcıların yarısı son bir haftada kredi kartıyla online ödeme yaparak toplum sağlığına destek oldu.