Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Korkulan oldu, koronavirüs bir tezi daha çürüttü

HABER/ABORİ Tayland’da koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden bir hastanın cansız bedeninden, bir adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştı. Dünyada ilk kez bir ölüden koronavirüs bulaşmış oldu. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle dünya genelinde enfekte olan kişi sayısı 2 milyonu aşarken, can kaybı da 120 bine ulaştı. Tayland’da yaşanan bir olay ise koronavirüsle […]

Korkulan oldu, koronavirüs bir tezi daha çürüttü
  • 15 Nisan 2020 02:12

HABER/ABORİ

Tayland’da koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden bir hastanın cansız bedeninden, bir adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştı. Dünyada ilk kez bir ölüden koronavirüs bulaşmış oldu.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle dünya genelinde enfekte olan kişi sayısı 2 milyonu aşarken, can kaybı da 120 bine ulaştı. Tayland’da yaşanan bir olay ise koronavirüsle ilgili endişelerin artmasıne neden oldu. Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden birinden, bir başkasına virüs bulaştı.

BuzzFeed’de yer alan habere göre, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden bir insandan adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştı. Tayland’da yaşanan bu olay, ölü bir insandan kaynaklanan ilk koronavirüs vakası olarak kayıtlara geçti. Covid-19 olarak da bilinen yeni tip koronavirüsün ölü bir bedende ne kadar süre aktif kaldığı ise tam olarak belirlenebilmiş değil. Haberde görüşlerine yer verilen patoloji profesörü olan Angelique Corthals, sadece sağlık çalışanlarının değil, morg teknisyenlerinin ve cenazeler ile ilgilenen kişilerin de korunması gerektiğini belirtti. Uzmanlar canlı ya da ölü farketmeksizin bir koronavirüs vakası ile temas eden herkesin virüsten korunmak adına koruyucu ekipman kullanması gerektiğinin altını çiziyor.