Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Komünist başkandan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı’na tepki

HABER/ABORİ Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, HDP Tunceli Milletvekili ve HDP Örgütlemeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Ali Can Önlü’nün PİRHA’ya yaptığı açıklamada söylediği “Tüm kurumlara ortaklaşma önerisi götürdüğü fakat tüm siyasi çevrelerin, Dersim kurumlarının ve belediyenin bunu reddettiği” sözlerine tepki gösterdi. Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Belediyemize hiç uğramayan, aramayan ve öneride bulunmayan Sayın […]

Komünist başkandan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı’na tepki
  • 27 Nisan 2020 02:52
  • 28 Nisan 2022 21:43

HABER/ABORİ

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, HDP Tunceli Milletvekili ve HDP Örgütlemeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Ali Can Önlü’nün PİRHA’ya yaptığı açıklamada söylediği “Tüm kurumlara ortaklaşma önerisi götürdüğü fakat tüm siyasi çevrelerin, Dersim kurumlarının ve belediyenin bunu reddettiği” sözlerine tepki gösterdi.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, “Belediyemize hiç uğramayan, aramayan ve öneride bulunmayan Sayın Önlü vekilimizin sosyal medya üzerinden bizi haksız yere itham etmesini doğru bulmuyoruz” denildi. Açıklamada belediyeyi zan altında bırakacak veya yanlış kavrayışa yol açacak, manipülasyona açık söylemlerin bulunduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar yürüttük ve tüm bu çalışmaları bizimle çalışmak isteyen tüm kurumlarla ortaklaştırma istediğimizi başından itibaren ifade ettik. Ortak çalışmada yaşanan eksiklikler varsa bunda bizler de dahil sayın milletvekilleri, siyasi kurumlar ve diğer tüm kesimlerin payı vardır. Bu sürecin varsa eksikliklerinin aşılarak çözümler üretmek yerine kamuoyuna yönelik böyle yanıltıcı bilgi vermek ortak çalışmadan yana olan siyasi kurumlara, yöre derneklerine, inanç kurumlarına, meslek örgütlerine, belediyemize, kurumlarımıza ve Dersim halkına büyük bir haksızlıktır. Sayın vekilimizin beyanında bahsettiği, Munzur Özgür Aksın Meclisi’ne sunduğu somut önerilerdir. Belediyemize çalışma planı olarak sunulmamıştır. Ve sunulan öneriler, siyasal hareket ve demokratik kitle örgütlerine yöneliktir. Sadece bir şıkkında, ilerde çıkacak gıda sıkıntısına karşılık, belediyelerin tedbir almasından bahsedilmiştir. Önerinin kararlaştırılıp kararlaştırılmaması, Munzur Özgür Aksın Meclisi ve bileşenlerine ait bir sorumluluktur. Eğer belediyemize somut bir öneri gelmiş olsaydı, değerlendirilirdi. Seçim sonrasından bugüne kadar belediyemiz tüm demokratik kitle örgüt ve siyasal partilere ortak çalışma arzusunu iletmiştir. Bu çağrı daimî ve günceldir.”