Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kerkük’te peş peşe bombalı saldırılar

HABER/ABORİ Irak’ın Kerkük şehrinde bu akşam 7 ayrı patlama meydana geldi. Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), 6 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı olaydan IŞİD’i sorumlu tuttu ve merkezi Irak yönetimini acil toplantıya çağırdı. Alınan bilgiye göre patlamalar, Kerkük şehir merkezi ve Bağdat yolu semtlerinde meydana geldi. Saldırılar, daha önceden yerleştirildiği belirlenen iki bombanın patlaması ile başladı, […]

Kerkük’te peş peşe bombalı saldırılar
  • 31 Mayıs 2019 02:40

HABER/ABORİ

Irak’ın Kerkük şehrinde bu akşam 7 ayrı patlama meydana geldi. Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), 6 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı olaydan IŞİD’i sorumlu tuttu ve merkezi Irak yönetimini acil toplantıya çağırdı.

Alınan bilgiye göre patlamalar, Kerkük şehir merkezi ve Bağdat yolu semtlerinde meydana geldi. Saldırılar, daha önceden yerleştirildiği belirlenen iki bombanın patlaması ile başladı, ardından bombalı araçlarla askeri noktaya saldırı düzenlendi. Ölen 7 kişi arasında Iraklı bir generalin de bulunduğu bildirildi.

KDP tarafından yapılan açıklamada, “Irak yönetimi acil toplantıya, patlamaların yaşandığı yerlerdeki Kürtlere de o bölgeden uzak durulması çağrısı” yapıldı.