Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kars’ta HDP’ye operasyon

Geçen hafta gözaltına alınan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in istifa edeceğini açıklamasından sonra, Kars Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında Eş Başkan Şevin Alaca, belediye başkan yardımcıları ve il genel meclis üyelerinin de bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre Kars Cumhuriyet Başsavcılığı, Eş Başkan Şevin Alaca, Belediye Başkan Yardımcısı Muazzez Çağrıtekinci, HDP Belediye […]

Kars’ta HDP’ye operasyon
  • 1 Ekim 2020 11:22

Geçen hafta gözaltına alınan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in istifa edeceğini açıklamasından sonra, Kars Belediyesi’ne operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında Eş Başkan Şevin Alaca, belediye başkan yardımcıları ve il genel meclis üyelerinin de bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre Kars Cumhuriyet Başsavcılığı, Eş Başkan Şevin Alaca, Belediye Başkan Yardımcısı Muazzez Çağrıtekinci, HDP Belediye Meclis üyeleri, HDP İl Genel Meclis üyeleri, HDP İl Başkanı Cengiz Anlı ile partinin bazı ilçe teşkilatı yöneticilerinin de arasında olduğu 19 kişi hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yakalama kararı çıkarttı. Bu karar üzerine sabah eş zamanlı olarak baskınlar yapıldı. Gözaltına alınan Eş Başkan Şevin Alaca’nın ellerine plastik kelepçe takıldığı görüldü. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, belediye binası ve HDP İl binasında da arama yaptı.