Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, 1’nci Olağan Kongre’de güven tazeledi

VEYSİ POLAT İYİ Parti Diyarbakır İl Örgütü, gerçekleştirdiği 1’nci Olağan Kongresi’nde başkanlığa yeniden Vejdin Ensarioğlu’nu seçti. Koronavirüs pandemisi nedeniyle açık alanda yapılan kongreye, 5 bin üye davet edilmezken, 425 delege hazır bulundu. Kongre öncesi açıklama yapan Vejdin Ensarioğlu, nisan ayında Genel Başkan Meral Akşener’in katılımıyla planladıkları kongreyi pandemi nedeniyle gerçekleştiremediklerini ifade ederek, “Önceliğimiz halkımızın ve […]

İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, 1’nci Olağan Kongre’de güven tazeledi
  • 27 Temmuz 2020 12:21
  • 27 Nisan 2022 10:29

VEYSİ POLAT

İYİ Parti Diyarbakır İl Örgütü, gerçekleştirdiği 1’nci Olağan Kongresi’nde başkanlığa yeniden Vejdin Ensarioğlu’nu seçti. Koronavirüs pandemisi nedeniyle açık alanda yapılan kongreye, 5 bin üye davet edilmezken, 425 delege hazır bulundu.

Kongre öncesi açıklama yapan Vejdin Ensarioğlu, nisan ayında Genel Başkan Meral Akşener’in katılımıyla planladıkları kongreyi pandemi nedeniyle gerçekleştiremediklerini ifade ederek, “Önceliğimiz halkımızın ve sizlerin sağlığı olduğu için, kongremizi bu açık alanda az sayıda katılımla yapmak durumunda kaldık” dedi.

İYİ Parti’nin kurulmasını istemeyen bazı kesimlerin emellerine ulaşamadığını vurgulayan Ensarioğlu, şöyle devam etti:

“Bütün çabalarına rağmen partimizin kuruluşuna ve yükselişine mani olamadılar. Bunda başarılı olamayınca partimizi seçimde saf dışı bırakmak için baskın seçim kararı aldılar. Ancak bunu öngören Sayın Genel Başkanımızın aldığı tedbirler ve CHP’nin de desteğiyle seçime girmemizi engelleyemediler. Seçim sırasında önümüzü kesmek için, siyasete kendilerini duayen olarak kabul edenler, seçimi kazanabilmek için Sayın Genel Başkanımıza ve partimize iftirada bulundular.

Partimizi batıda FETÖ ve PKK ile ilişkilendiren zihniyet, doğuda da partimizi ırkçılık yapmakla itham ederek, önümüzü kesmek istediler. Tuttu mu tabii ki tutmadı. Tutmadı ama yaşanan olağanüstü süreç halkımıza bir korku saldı ve bu korkunun bir kısmı sandığa yansıdı. En azından kendi bölgemizde biz bunu yaşadık. Medya seçim süreci boyunca bu oyunlara çanak tutarak sadece partimi aleyhine olan söylemlere yer vermiştir. Bize atılan bu iftiraları bertaraf etmeye çalıştık, yapılan engellemelere ve baskılara rağmen her kesime ulaşmaya çalıştık. Her türlü engellemelere karşın; yeni kurulmuş bir partinin 8 ay gibi kısa bir süre içerisinde seçimlere katılıp yüzde 10 gibi bir oy alarak 43 milletvekilini Meclis’e göndermesi büyük bir başarıdır. Böylesi bir dönemde seçime girilirken Sayın Genel Başkanımızın teveccühleri ile bana Diyarbakır İl Başkanlığı görevi tayin edildi.

“5 BİN CESUR YÜREK BİZİMLE BERABER”

Allah’a çok şükür 17 ilçemizden 14’ünde teşkilatlanmamızı tamamladık.. Üye sayımız 5 binlere dayandı. 5 bin cesur yürek bizimle beraber. Hepsini buradan kucaklıyorum. İnşallah bundan sonraki ilk genel seçimde iktidara yürüyeceğimize inancımız tamdır.”

 

Vejdin Ensarioğlu, 425 delegenin oy kullandığı kongrede güven tazeledi.