Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İran, Rojava’da konser veren İngiliz sanatçıyı sınır dışı etti

HABER/ABORİ İngiliz soul ve R&B şarkıcısı, söz yazarı ve oyuncu Joss Stone, ziyaret için geldiği İran’da ülkeye girişine izin verilmediğini ve gözaltına alınarak, sınır dışı edildiğini açıkladı. Joss Stone, Instagram hesabından başörtülü şekilde paylaştığı görüntülü mesajında, “İran’a geldik, gözaltına alındık ve sonrasında sınır dışı edildik” dedi. İran’ın Basra Körfezi’nde yer alan Kiş Adası’na geldiğini belirten […]

İran, Rojava’da konser veren İngiliz sanatçıyı sınır dışı etti
  • 4 Temmuz 2019 14:42

HABER/ABORİ

İngiliz soul ve R&B şarkıcısı, söz yazarı ve oyuncu Joss Stone, ziyaret için geldiği İran’da ülkeye girişine izin verilmediğini ve gözaltına alınarak, sınır dışı edildiğini açıkladı. Joss Stone, Instagram hesabından başörtülü şekilde paylaştığı görüntülü mesajında, “İran’a geldik, gözaltına alındık ve sonrasında sınır dışı edildik” dedi.

İran’ın Basra Körfezi’nde yer alan Kiş Adası’na geldiğini belirten Stone, havalimanındaki yetkililere, konser vermek için değil, İran’ı görmek istediği için geldiğini anlatmaya çalışmasına rağmen kendisine ülkeye giriş izni verilmediğini kaydetti. Stone, hesabından paylaştığı mesajında, “Ülkede yasak olduğu için bir halk konseri veremeyeceğimizin fakındaydık. Şahsen bir İran hapishanesine girmeye bayılmıyorum ya da gittiğim ülkelerin politikasını değiştirmeye çalışmıyorum ve insanları da tehlikeye atmak istemiyorum. Görünen o ki yetkililer konser vermeyeceğimize inanmadılar. Bizi kara liste dedikleri bir listeye almışlar bunu da göçmen merkezine gittiğimizde anladık” ifadelerini kullandı.

Gece gözaltına alındığını sabah da sınır dışı edildiğini kaydeden Stone, yetkililerin kendisine çok nazik ve kibar davrandığını ancak yaşadığı durum nedeniyle kalbinin kırıldığını dile getirdi.

İngiliz şarkıcı Joss Stone, geçtiğimiz aylarda Rojava’nın Derik kentinde konser vermişti.