Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İnşaat devi maaşları ödemedi, işçiler hacizlik oldu

HABER/ABORİ Türkiye inşaat sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Gentes’te üç aydır maaş alamayan işçiler, İstanbul’daki şirket merkezi önünde eylem yaptı. Şirketin, Cezayir’deki otel projesini yapan işçiler, maaş alamadıkları için hacizlik duruma düştüklerini söyledi. Temeli 30 yıl kadar önce atılan Genses İnşaat, büyük bir bölümü Rusya olmak üzere Kazakistan, Letonya, Azerbaycan ve Gürcistan’da bir dizi […]

İnşaat devi maaşları ödemedi, işçiler hacizlik oldu
  • 27 Kasım 2019 21:52
  • 28 Nisan 2022 21:51

HABER/ABORİ

Türkiye inşaat sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Gentes’te üç aydır maaş alamayan işçiler, İstanbul’daki şirket merkezi önünde eylem yaptı. Şirketin, Cezayir’deki otel projesini yapan işçiler, maaş alamadıkları için hacizlik duruma düştüklerini söyledi.

Temeli 30 yıl kadar önce atılan Genses İnşaat, büyük bir bölümü Rusya olmak üzere Kazakistan, Letonya, Azerbaycan ve Gürcistan’da bir dizi proje üstlendi. İnşaat devinin devam eden projelerinden biri ise Cezayir’de bulunuyor. Anılan ülkedeki otel projesini inşa eden işçiler üç aydır maaş alamıyor. Maaş alamadıkları için en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamadıklarını söyleyen işçiler, icralık duruma düştüklerini kaydetti.

İşçiler, alacaklarının ödenmesi için İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İYİ Sen) öncülüğünde bir araya geldi. İşçiler, şirket merkezinin bulunduğu Yeşilköy’deki Dünya Ticaret Merkezi önünde eylem yaptı.