Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İmamoğlu çağırdı, İBB Meclisi olağanüstü toplanıyor

HABER/ABORİ İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin olağanüstü toplantı başvurusunu kabul etti. Toplantıda koronavirüs salgını nedeniyle sosyal yardımların artırılması görüşülecek. Valiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Meclisinin ‘Olağanüstü Toplantıya Davet Edilmesi’ için Valiliğimizden izin talebinde bulunmuştur. Söz konusu talep; ‘Sağlık tedbirleri ve Sosyal mesafeye uyulması kaydıyla’ Valiliğimizce uygun bulunmuştur” […]

İmamoğlu çağırdı, İBB Meclisi olağanüstü toplanıyor
  • 30 Nisan 2020 20:48

HABER/ABORİ

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin olağanüstü toplantı başvurusunu kabul etti. Toplantıda koronavirüs salgını nedeniyle sosyal yardımların artırılması görüşülecek.

Valiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Meclisinin ‘Olağanüstü Toplantıya Davet Edilmesi’ için Valiliğimizden izin talebinde bulunmuştur. Söz konusu talep; ‘Sağlık tedbirleri ve Sosyal mesafeye uyulması kaydıyla’ Valiliğimizce uygun bulunmuştur” denildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeyle belediye meclis toplantıları 3 ay ertelenmişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde meclisi salgın nedeniyle sosyal yardımların iki katına çıkartılması ve borçlanma yetkisi gündemiyle olağanüstü toplantıya çağıracağını açıklamıştı. İmamoğlu, “2020 yılı için 374 milyon lira olarak belirlediğimiz sosyal yardım bütçesini 775 milyona kadar çıkaracağız. Daha da üst seviyelerde olacak ihtiyacı karşılama adına da olağanüstü meclis hazırlığımız var” demişti.