Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İçişleri Bakanı Soylu: Bana kumpas kuruyorlar; Şaşkınım…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in yayınladığı son videolar hakkında yaptığı açıklamada, “Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağım” dedi. Bugün sosyal medya hesabından gazeteci Hadi Özışık’la görüşme yaptığı videoyu paylaşan Peker, Hadi Özışık’ın İçişleri Bakanı Soylu hakkında söylediklerini kamuoyuyla paylaşmıştı. “Arabuluculuk” iddiasını yalanlayan Soylu, Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini söyledi ve […]

İçişleri Bakanı Soylu: Bana kumpas kuruyorlar; Şaşkınım…
  • 19 Mayıs 2021 01:55

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in yayınladığı son videolar hakkında yaptığı açıklamada, “Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Bugün sosyal medya hesabından gazeteci Hadi Özışık’la görüşme yaptığı videoyu paylaşan Peker, Hadi Özışık’ın İçişleri Bakanı Soylu hakkında söylediklerini kamuoyuyla paylaşmıştı.

“Arabuluculuk” iddiasını yalanlayan Soylu, Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini söyledi ve Özışık kardeşler hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker’in yayınladığı son videoları izlediğini ve büyük şok yaşadığını dile getirdi. Soylu, Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirterek, “Yıllardır birlikte teşrikimesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım” dedi.

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, SuperHaber’e yaptığı açıklamada, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen “arabuluculuk” ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı.

Soylu iddiaya ilişkin, “Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı” ifadelerini kullandı.

Kendisine bir kumpas kurulduğunu belirten Bakan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgâh kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

Yaşananlar nedeniyle oldukça üzgün olan Soylu, SuperHaber’e yaptığı açıklamaları, “PKK ile terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim” sözleriyle bitirdi.