Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“HDP’siz olmaz” diyen AK Partili Bakan Bozdağ’ın ziyareti…

Daha önceki açıklamalarında “Millet İttifakı, HDP’nin desteği olmadan yüzde 50’ye yaklaşamaz” diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile birlikte dün ilk kez HDP’yele temas kurdu. Ziyaret sebebi her ne kadar başörtüsü ile ilgili Anayasa teklifi kapsamında fikir alışverişi olsa da partiler arasında iki zıt kutuplaşmanın […]

“HDP’siz olmaz” diyen AK Partili Bakan Bozdağ’ın ziyareti…
  • 3 Kasım 2022 11:46

Daha önceki açıklamalarında “Millet İttifakı, HDP’nin desteği olmadan yüzde 50’ye yaklaşamaz” diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile birlikte dün ilk kez HDP’yele temas kurdu. Ziyaret sebebi her ne kadar başörtüsü ile ilgili Anayasa teklifi kapsamında fikir alışverişi olsa da partiler arasında iki zıt kutuplaşmanın yaşandığı bir döneme denk gelmesi dikkat çekici.

Ziyarette, HDP Sözcüsü Ebru Günay ile HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile görüşen Bozdağ ve beraberindeki heyetin sıcak ve samimi pozlar vermesi de dikkat çeken detaylar arasında.

Bekir Bozdağ, AK Parti içerisinde HDP ile diyalog kapısını açık tutan isimler arasında. Özle ki daha önceki açıklamalarında Millet İttifakı’nın HDP seçmeninin desteği olmadan yüzde 50’ye yaklaşamayacağını ifade etmişti. Bozdağ, HDP’nin 6’lı masanın ‘gizli ortağı’ olduğu yönündeki iddialara ilişkin ise “HDP bu masanın gizli ortağı değil 6 artı 1’in artıdan sonraki ortağı. Masada yok ama masada oturanların ayarını bozuyor” demişti.