Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HDP’li Başkan Orhan Ayaz’dan Newroz’a davet

Görevden alınan HDP’li Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz, yarın Diyarbakır’da yapılacak Newroz Bayramı kutlaması için ilçede bildiri dağıttı. HDP Bismil İlçe Yöneticileri ile birlikte esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştiren Orhan Ayaz’ın partililer ile birlikte yöresel kıyafet giymesi dikkat çekti. Vatandaşların ilgi gösterdiği Ayaz, “Binlerce yıldır zulme karşı, başkaldırı zalime karşı özgürlük meşalesidir Newroz, Mezopotamya’da Demirci […]

HDP’li Başkan Orhan Ayaz’dan Newroz’a davet
  • 20 Mart 2021 19:39

Görevden alınan HDP’li Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz, yarın Diyarbakır’da yapılacak Newroz Bayramı kutlaması için ilçede bildiri dağıttı.

HDP Bismil İlçe Yöneticileri ile birlikte esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştiren Orhan Ayaz’ın partililer ile birlikte yöresel kıyafet giymesi dikkat çekti. Vatandaşların ilgi gösterdiği Ayaz, “Binlerce yıldır zulme karşı, başkaldırı zalime karşı özgürlük meşalesidir Newroz, Mezopotamya’da Demirci Kawa’nın zalim Dehak’a karşı yaktığı Newroz meşalesi tüm ezilen dünya halklarını aydınlatmaya devam ediyor. Günümüz Dehak’lara karşı Demirci Kawa’ların özgürlük halayına duran tüm halkımızın ve ezilen dünya halklarının 2021 Newroz Bayramı’nı onurlu barış ve özgürlüğe vesile olması dileklerimle tüm içtenliğimle kutluyorum” dedi.