Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HDP seçmenine “cahil” diyen Coşkun Başbuğ hakkında suç duyurusu

ŞERİFE DENİZ BULUT/ABORİ Diyarbakır Barosu, 5 gün önce CNN Türk’e bağlanarak HDP’nin 3 ildeki belediyelerine atanan kayyum konusuna ilişkin yorumlar yaparken “Oradaki insanlarımızın birçoğu baskı ve korkudan, birçoğu da cehaletinden dolayı böylesine sonuçlar çıktı seçim sandıklarından” diyen yapan ‘Güvenlik Uzmanı’ Coşkun Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu. “19.08.2019 tarihinde Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum […]

HDP seçmenine “cahil” diyen Coşkun Başbuğ hakkında suç duyurusu
  • 23 Ağustos 2019 20:16

ŞERİFE DENİZ BULUT/ABORİ

Diyarbakır Barosu, 5 gün önce CNN Türk’e bağlanarak HDP’nin 3 ildeki belediyelerine atanan kayyum konusuna ilişkin yorumlar yaparken “Oradaki insanlarımızın birçoğu baskı ve korkudan, birçoğu da cehaletinden dolayı böylesine sonuçlar çıktı seçim sandıklarından” diyen yapan ‘Güvenlik Uzmanı’ Coşkun Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu.

“19.08.2019 tarihinde Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasından sonra Coşkun BAŞBUĞ isimli bir şahıs CNN TÜRK yayınında HDP’ye oy veren seçmeni kastederek Kürt halkını aşağılayıcı ve hakaret içerecek şekilde söylemlerde bulunmuştur. Kürt halkına hakaret eden ve aşağılayan Coşkun BAŞBUĞ isimli şahıs hakkında Diyarbakır Barosu İnsan Hakları Merkezi olarak 22.08.2019 tarihinde Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş olduk. Diyarbakır Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Kürt halkına hakaret eden ve aşağılayan bu şahsın cezalandırılması için açılan soruşturmanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”