Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HDP Eş Genel Başkanı’ndan kayyum atamalarına sert tepki: Boyun eğmeyeceğiz

HABER/ABORİ HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP’li beş belediyeye kayyum atamasına tepki göstererek, “Bütün dünya biliyor ki HDP baskılara boyun eğmez, Kürt halkı baskılardan korkmaz, baskılar karşısında sinmez. Kayyım Kürt düşmanlığın en sert, en açık örneğidir” dedi. HDP’li belediyelere atanan kayyuma ilişkin basın açıklaması yapan Sancar, özetle şunları söyledi: “Kayyum darbesini sadece Kürt halkının […]

HDP Eş Genel Başkanı’ndan kayyum atamalarına sert tepki: Boyun eğmeyeceğiz
  • 15 Mayıs 2020 16:47

HABER/ABORİ

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP’li beş belediyeye kayyum atamasına tepki göstererek, “Bütün dünya biliyor ki HDP baskılara boyun eğmez, Kürt halkı baskılardan korkmaz, baskılar karşısında sinmez. Kayyım Kürt düşmanlığın en sert, en açık örneğidir” dedi.

HDP’li belediyelere atanan kayyuma ilişkin basın açıklaması yapan Sancar, özetle şunları söyledi: “Kayyum darbesini sadece Kürt halkının bir meselesi olarak görürseniz yanılırsınız. Belediyelerimize yönelik bu gasbı hep birlikte göğüslemek gerektiğini de belirtmek gerekir. O gün gerekli dayanışmayı gösterseydik, belki bugün bu tabloyla karşılaşmazdık. Belediyelerimiz gasp edildikten sonra batıdaki belediyele yönelik tehditler de iktidar tarafından arttırılmıştır, İktidar CHP’li belediyeleri de tehdit etmiştir. İnsanlık salgınla uğraşırken iktidar dayanışmayı halkın kendi örgütlenmesini ortadan kaldırma peşinde olmuştur.

Her türlü demokratik yöntemini kullanarak mücadelemizi sürdüreceğiz. HDP, baskılara boyun eğmez, Kürt halkı baskılar karşısında sinmez. Biz her türlü adaletsizliğe karşı, savaş politikalarına karşı bütün gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Bütün ülke için demokrasi, Türkiye’de barış sadece Kürtlere sadece HDP’ye bırakılmaz. Bu yüzden bütün demokrasi güçlerine çağrımızı yineliyoruz. Gelin bir arada duralım, birlikte mücadelenin yollarını genişletelim.

Kayyım uygulaması, bizim mücadele kararlılığımızı artırmaktan başka sonuç doğurmaz. Bütün dünya biliyor ki HDP baskılara boyun eğmez, Kürt halkı baskılardan korkmaz, baskılar karşısında sinmez.

Darbe söylentilerini yayarak kendilerinden bir mağdur yaratmaya çalışıyorlar. İktidar beş belediyemize daha kayyım atadı, yani bir darbe yaptı. Kayyım Kürt düşmanlığın en sert, en açık örneğidir.”