Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HDP Diyarbakır İl Örgütü kongreye gidiyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü, 15 Ocak Pazar günü 4’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirecek. Yenişehir ilçesinde bulunan Demirok Düğün Salonu’nda Saat 10.00’da yapılacak kongreye HDP Sözcüsü Ebru Günay ve kentin milletvekilleri katılacak. Kongreye katılım çağırısı yapan İl Eşbaşkanları Zeyyat Ceylan ve Gülistan Atasoy, “Gelin hep birlikte omuz omuza vererek, mücadele edelim” dedi. Kürt halkı, […]

HDP Diyarbakır İl Örgütü kongreye gidiyor
  • 13 Ocak 2023 13:12

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü, 15 Ocak Pazar günü 4’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirecek. Yenişehir ilçesinde bulunan Demirok Düğün Salonu’nda Saat 10.00’da yapılacak kongreye HDP Sözcüsü Ebru Günay ve kentin milletvekilleri katılacak. Kongreye katılım çağırısı yapan İl Eşbaşkanları Zeyyat Ceylan ve Gülistan Atasoy, “Gelin hep birlikte omuz omuza vererek, mücadele edelim” dedi.

Kürt halkı, HDP ve demokratik siyasetin olağanüstü bir süreçten geçtiğini belirten İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan, 2022 yılının çetin ve meşakkatli olduğu kadar, aynı zamanda bir direniş ve mücadele yılı olduğunu ifade etti. Ceylan, “Demokratik siyaset ve HDP büyüyor. Bu nedenle halkımıza minnettarız. Diyarbakır halkı, partisini hiçbir zaman yalnız bırakmamış, her koşulda sahip çıkmıştır. Kendimizi daha çok sevmemiz ve demokratik kurum ve kuruluşlarla seçimde başarıya ulaşmamız gerekiyor” diye konuştu.

Ceylan, şunları söyledi: “Zayıflatacağız dediler ama il örgütümüzün kongresini bu ayın 15’inde Diyarbakır’da binlerce kişinin katılımıyla yapacak. Kongremizde bu süreci belirleyenlerin HDP ve demokratik çıkarlar olduğu zengin bir boyutu ortaya çıkaracağız. Bu görüş ve inançla halkımızı kongre gününde hep birlikte mücadelemizin sesini yükseltmeye, partimize ve demokratik siyasetimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

Yapılacak genel seçimlere değinen İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy da, “Türkiye Cumhuriyet’inin en önemli seçimlerinden birine yaklaşıyoruz. Tabi bu seçimlerin sıradan bir seçim olmadığını görmek lazım. HDP miras aldığı gelenekle birlikte dostlarıyla bir ittifak kurmuş durumunda. Bu ittifakın sadece bugünü değil, yarını da belirleyicisi olduğunu görüyoruz. HDP’nin toplumsal muhalefeti güçlendirmesiyle, teslimiyet anlayışını boşa çıkardığını gösteriyor” dedi.

HDP fikriyatının tüm halklara umut olduğunu ve bu nedenle baskılarla boğun eğdirilmeyeceğini sözlerine ekleyen Atasoy, şunları ifade etti: “HDP’nin hazine yardımını keserek, halkla olan dayanışmasının önüne geçilemez. HDP’yi kapatarak, bu mücadele bitirilemez. Diyarbakır il örgütü olarak kongre yaparken bu sürece denk bir süreç yaşıyoruz. Çünkü varsın kapatsınlar, varsın yardımı kessinler. Bizler halen çalışmalarımıza devam ediyoruz, il ve ilçe örgütlerimizin kongrelerini yaparak değişimi ve güçlendirmeyi sağlıyoruz. Esas olan bir tabela bir isim değil. Esas olan bir isim adı altında yan yana gelmiş siyasetçiler değil. Esas olan halkın kendisini örgütlemesidir.”

Kongreye giderken başta kadınlar olmak üzere tüm Diyarbakır halkına çağırıyı yineleyen Atasoy, “Yeni bir yaşamını inşa ederken, gelin hep birlikte omuz omuza vererek, mücadele edelim” dedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı