Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hastane açıkladı: General Aytaç Yalman koronavirüs nedeniyle öldü

HABER/ABORİ Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (eski GATA) hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman hakkında başhekimlik açıklamada bulunuldu. Başhekimlik, “Aytaç Yalman’ın koronavirüs nedeniyle öldüğü kanaati oluşmuştur” ifadelerini kullandı. Aytaç Yalman’ın eşi de koronavirüs tedavisi görüyor. Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın koronavirüsten hayatını […]

Hastane açıkladı: General Aytaç Yalman koronavirüs nedeniyle öldü
  • 19 Mart 2020 15:51

HABER/ABORİ

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (eski GATA) hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman hakkında başhekimlik açıklamada bulunuldu. Başhekimlik, “Aytaç Yalman’ın koronavirüs nedeniyle öldüğü kanaati oluşmuştur” ifadelerini kullandı.

Aytaç Yalman’ın eşi de koronavirüs tedavisi görüyor. Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın koronavirüsten hayatını kaybettiği iddiası üzerine Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden konuyla ilgili açıklama geldi. 13 Mart’ta hastaneye başvuran Yalman’ın hastanenin raporunda Covid 19’a bağlı nedenlerden hayatını kaybettiği hastane raporunda doğrulandı. Yalman’ın ilk bulgular ortaya çıktığında orduevi doktorunca hastaneye yönlendirildiği, ancak komutanın bunu kabul etmediği serum tedavisi istediği ve daha sonra ikna edilerek hastaneye götürüldüğü ortaya çıktı.

Eşinin de Covid-19 olduğu belirtilen raporda ayrıca tüm temas edenlerin de koruma amaçlı karantinaya alındığı kaydedildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın günlük bilgilendirme notlarında koronavirüsten ölenler arasında Aytaç Yalman’ın yer almaması dikkat çekti.