Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hasan Cemal’in “Kürtler” kitabına Silivri yasağı!

HABER/ABORİ Silivri Cezaevi’ndeki bir tutukluya, yazar Hasan Cemal’in “Kürtler” adlı kitabı “Örgüt propagandası” gerekçesiyle verilmedi. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, konuyu TBMM’ye taşıdı. 2013 yılında ‘Kürtler’ kitabını yine bir cezaevi yönetimi kabul etmemişti. O dönem tutuklu bulunan Milletvekili Selma Irmak, ‘Kürtler’ kitabının kendisine ‘sakıncalı’ bulunarak verilmediğini söylemişti. CHP de konuyu Meclis’e taşımıştı. HDP’li Gergerlioğlu, […]

Hasan Cemal’in “Kürtler” kitabına Silivri yasağı!
  • 24 Temmuz 2019 17:33

HABER/ABORİ

Silivri Cezaevi’ndeki bir tutukluya, yazar Hasan Cemal’in “Kürtler” adlı kitabı “Örgüt propagandası” gerekçesiyle verilmedi. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, konuyu TBMM’ye taşıdı. 2013 yılında ‘Kürtler’ kitabını yine bir cezaevi yönetimi kabul etmemişti. O dönem tutuklu bulunan Milletvekili Selma Irmak, ‘Kürtler’ kitabının kendisine ‘sakıncalı’ bulunarak verilmediğini söylemişti. CHP de konuyu Meclis’e taşımıştı.

HDP’li Gergerlioğlu, Adalet Bakanlığ’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, şu sorulara yanıt istedi:

– Silivri 4 No’lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’nde yaşanan iddialar doğru mudur? Eğer bu iddialar doğruysa neden Hasan Cemal’in ‘Kürtler’ isimli kitabı cezaevine alınmamıştır?

– Silivri 4 No’lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne bu ve buna benzer şikayetlerle bakanlığınıza iletilmiş herhangi bir şikayet var mıdır?

– Cezaevi koşullarını iyileştirmek amacıyla Bakanlığı’nızın yapmış olduğu çalışmalar nelerdir?

– Son 3 yıldır Cezaevleri’nde çalışan personellerle ilgili şikayet sayısı kaçtır?

-Son 3 yıldır Cezaevleri’nde çalışan personellerle ilgili açılan soruşturma sayısı kaçtır ve bu soruşturmaların akıbeti ne durumdadır?