Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“Hangi anne göz göre göre çocuğunun ölmesini ister? Bir anneye el kalkmaz, günahtır”

Haber Abori CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumartesi Annelerine ve çocukları açlık grevinde olan annelere yönelik uygulamalara tepki gösterdi. Partisinin Meclis grubu toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Tam 24 yıldır Cumartesi Anneleri çocuklarını arıyorlar. Ne oldu bunların çocuklarına? Bir daha çocuklarından haber alamadılar. Her siyasi görüşten anneler olduğunu da ifade edeyim. Oğlumuzun kemiklerini verin diyorlar. Bari gidip […]

“Hangi anne göz göre göre çocuğunun ölmesini ister? Bir anneye el kalkmaz, günahtır”
  • 14 Mayıs 2019 22:21

Haber Abori

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumartesi Annelerine ve çocukları açlık grevinde olan annelere yönelik uygulamalara tepki gösterdi.

Partisinin Meclis grubu toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Tam 24 yıldır Cumartesi Anneleri çocuklarını arıyorlar. Ne oldu bunların çocuklarına? Bir daha çocuklarından haber alamadılar. Her siyasi görüşten anneler olduğunu da ifade edeyim. Oğlumuzun kemiklerini verin diyorlar. Bari gidip Fatiha okuyalım diyorlar. Bunu istiyorlar. Buna bile tahammül edilemedi. Biber gazıyla, copla bu anneleri dağıttılar. Devlette söz sahibi olanların bu annelerin talepleri yerine getirmesi gerekmiyor mu? Sen burada oturma deyip copluyorlar. Hangi ahlak bu annelerin üzerine sopayla gider? Çocukları ölmesin diye hapishane önünde bekleyen anneleri de copluyorlar, onları da aşağılıyorlar. Çocuğun kabahati olabilir, kusuru olabilir ama kimse unutmasın onun bir annesi var ve onun için en değerli varlık. Annenin çocuğunun ölmemesi için kapıda beklemesinden doğal ne olabilir. Hangi anne göz göre göre çocuğunun ölmesini ister. Yazıktır günahtır, bir anneye el kalkmaz, bir anneye cop kalkmaz, bir anne dövülmez. Bir anneye yapılacak tek şey vardır, ona saygı duymak. Sorsanız, cennet annelerin ayaklarının altındadır diyecekler. Peki cennetin ayakları altında olduğu bir anneye siz nasıl cop vuruyorsunuz, nasıl sürüklüyorsunuz. İktidar sahipleri bunu düşünüyor mu? İktidar sahipleri polislere talimat veriyor, bunları dağıtın diyor. Sözde inançlı kişilermiş gibi geçiniyorlar. Hangi inanç vardır ki anneye el kaldırmayı doğru kabul eder.”

AHMET ERHAN’IN ŞİİRİNİ OKUDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında Ahmet Erhan’ın ‘Oğul’ adlı şiirinden bir bölümü okudu:

“Anne ben geldim, ağdaki balık
Bardaktaki su kadar umarsızım
Dizlerin duruyor mu başımı koyacak?
Anne ben geldim, oğlun, hayırsızın..”