Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hakkarili Yusuf, “Dünya Matematik Şampiyonu”oldu

Her yıl düzenlenen “Uluslararası Caribou Matematik Yarışması”nın kazananı Hakkari Şehit Selahattin İlköğretim Okulu’nda ikinci sınıf öğrencisi olan Yusuf Eymen Velieceoğlu (8) oldu. Kanada merkezli bir organizasyon olan Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda 2 bin 557 öğrenci katıldı. Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nın 13-14 Ocak’ta gerçekleştirilen bölümüne katılan Yusuf Eymen Velieceoğlu, tüm soruları doğru cevaplayarak yarışmaya katılan kendi […]

Hakkarili Yusuf, “Dünya Matematik Şampiyonu”oldu
  • 16 Ocak 2021 19:52

Her yıl düzenlenen “Uluslararası Caribou Matematik Yarışması”nın kazananı Hakkari Şehit Selahattin İlköğretim Okulu’nda ikinci sınıf öğrencisi olan Yusuf Eymen Velieceoğlu (8) oldu.

Kanada merkezli bir organizasyon olan Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda 2 bin 557 öğrenci katıldı. Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nın 13-14 Ocak’ta gerçekleştirilen bölümüne katılan Yusuf Eymen Velieceoğlu, tüm soruları doğru cevaplayarak yarışmaya katılan kendi yaş grubundan 2 bin 557 çocuk arasında birinci olmayı başardı. Hakkari’de bulunan Şehit Selahattin İlköğretim Okulu’nda 2-D sınıfında okuyan Yusuf Eymen, öğretmeninin yönlendirmesiyle katıldığı yarışmada birinci olması sonrası ”Babama sordum ve katıldım. Bütün soruları doğru cevapladım ve dünya birincisi oldum” dedi.

Yusuf Eymen’in babası ise oğlunun başarısı ile ilgili ”Matematik konusunda çok iyi, biz de kendisine destek sağlayınca bu başarıyı elde etti. Öğretmeni bir yarışma olduğunu söyledi. Biz de memnuniyetle katıldık. Bu başarıyı okulumuza ve Hakkari’ye yaşattığı için çok mutluyuz. Kendisi ile gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.