DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Hakkari’de bir ilk!

Son Güncelleme :

03 Haziran 2020 - 11:31

Hakkari’de bir ilk!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapılması planlanan OSB’nin kuruluş toplantısı, Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ın başkanlığında yapıldı. Geçen yıl arsa meselesi halledilen ve Büyükçiftlik beldesi Kerem Zeydan köyüne yakın 145 hektarlık bir alan üzerinde kurulacak Büyükçiftlik beldesi Kerem Zeydan köyüne yakın 145 hektarlık bir alan üzerinde kurulması planlanan OSB, bölge ekonomisini canlandıracak.

OSB ile ilgili bilgi veren Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, yer tahsisi yapılan OSB’nin kuruluş aşamasına geçtiğini, sermaye oranına göre müteşebbis heyetinin kurulduğunu söyledi. Vali Akbıyık, “Hakkari’ye hayırlı uğurlu olsun. Artık harekete geçtik. Altyapı eksiklikleri, ilgili finansal durumları oluşturduktan sonra gerekli planlamalar çerçevesinde hem Hakkari’den ve ülkemizin diğer bölgelerinden hem de İran’dan birçok yatırımcı bu bölgede yatırım yapacak. Hem Hakkari’nin gelişmesi, kalkınması anlamında hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunması anlamında ciddi bir kuruluş olacaktır. Şu an henüz kuruluş aşamasındayız” dedi. TÜZEL KİŞİLİK KAZANACAK Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Koca ise sürecin işleyişi hakkında bilgi vererek, “Organize sanayi bölgesine tüzel kişilik kazandırıp imar ve projelendirme aşamasına geçilecek. Ardından bakanlığa kredi desteği için başvurulacak ve sağlanacak destekle OSB’nin yapım aşamasına başlanacak” diye konuştu.

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]