Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Haberimiz Vali Karaloğlu’nu rahatsız etti!

HABER MERKEZİ Abori Genel Yayın Yönetmeni Veysi Polat’ın önceki gün AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve 18 kişiden oluşan İl Yürütme Kurulu’nun Diyarbakır Valiliği’nde yaşadığı prokol krizine ilişkin haberi, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nu rahatsız etti. Aynı zamanda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olan Vali Münir Karaloğlu, Veysi Polat’ı twitter hesabından engelledi. AK […]

Haberimiz Vali Karaloğlu’nu rahatsız etti!
  • 28 Nisan 2021 18:44

HABER MERKEZİ

Abori Genel Yayın Yönetmeni Veysi Polat’ın önceki gün AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve 18 kişiden oluşan İl Yürütme Kurulu’nun Diyarbakır Valiliği’nde yaşadığı prokol krizine ilişkin haberi, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nu rahatsız etti. Aynı zamanda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olan Vali Münir Karaloğlu, Veysi Polat’ı twitter hesabından engelledi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve 18 kişiden oluşan İl Yürütme Kurulu’nun, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde “protokol ve üst düzey arama” krizi yaşandı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Veysi Polat, Vali Münir Karaloğlu’nun bu tavrı karşısında tepkisini şöyle dile getirdi: “29 yıllık meslek hayatımda ilk kez böylesi bir olayla karşılaşıyorum. Haberimiz yanlış ise işletilecek mekanizmalar bellidir. Düzeltme veya tekzip metni gönderilir. Ancak o günden bugüne ne haberimizde ismi geçen AK Parti İl Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyeleri’nden herhangi bir yalanlama gelmemiş, üstelik yazı için teşekkür edilmiştir. Sayın Karaloğlu, Diyarbakır’ın mülki amiri olarak yakışmayan bir davranış sergilemiştir.”

Abori, önceki akşam Diyarbakır Valiliği’nde yaşanan krize dair haberi aynen şöyleydi:

“AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve 18 kişiden oluşan İl Yürütme Kurulu’nun, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde “protokol ve üst düzey arama” krizi yaşandı.

Alınan bilgiye göre AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, geçen hafta belirlenen İl Yürütme Kurulu Üyeleri Hüseyin Denli, Serap Akbaş, Mehmet Raşit Ocok, Fatma Biçer, Mehmet Fatih Kayhan, Suna Kepolu Ataman, Fehmi Kardeşoğlu, Celal Dengiz, Mehmet Arzu, Bedirhan Akyol, Abdulvahit Güvensen, Mehmet Zeki Akkoç, Halit Aydın, Şeyh Mehmet Çet, Hasan Çakar, Mehmet Ali Dündar, Müzeyyen Kaya ve M. Ahmet Mahsum Melikoğlu ile birlikte bugün saat 12.45’te Vali Münir Karaloğlu’na nezaket ziyareti için Valilik binasına gitti.

YÜRÜTME KURULU ÜYELERİNİN ÖNÜNÜ POLİS KESTİ

İl Başkanı Aydın’ın aracı protokol kapısından içeri alınırken, Yürütme Kurulu Üyeleri’ne kapı kapatıldı. Bunun üzerine araçlarını dışarıda park eden AK Partililer protokol kapısına giderken, sadece İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın’ın geçişine izin verildi, diğerlerinin önü 10 kişilik polis barikatıyla kapatıldı.

AK PARTİ İL BAŞKANI PROTOKOL KAPISINDAN DÖNDÜ

AK Partililer duruma anlam veremezken, İl Başkanı Aydın da protokol kapısından geri dönerek ekibiyle beraber vatandaş girişinden geçmek istedi. Vatandaş girişinde ise X-Ray ve üst araması krizi yaşandı. AK Parti heyeti burada x-ray cihazı ve üst aramasından geçirilerek Özel Kalem katına çıkartılmaya çalışıldı. Bu gerilim nedeniyle AK Partililer, ziyaretlerini erken sona erdirdi.

ZİYARETİ VALİLİK DE AK PARTİ DE PAYLAŞMADI

Göreve geldiği ilk günden bu yana sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan Vali Münir Karaloğlu’nun her ziyareti paylaşırken, kentte AK Parti’yi temsil eden üst düzey heyeti paylaşmaması dikkat çekti. Karşılaştıkları uygulama karşısında hoşnut olmayan ve tepki gösteren AK Parti Diyarbakır İl Teşkilatı ve ziyarete giden yöneticilerin de herhangi bir paylaşım yapmaması dikkat çekti.

MESELE İTHAL BÜROKRATLARA TEPKİ  AÇIKLAMASI MI?

Diyarbakır’da bugün yaşanan krizin ana sebebinin, Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferansla katıldığı AK Parti İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na seçilen Muhammet Şerif Aydın’ın, Tigris Gazetesi’nin gündeme getirdiği Büyükşehir Belediyesi’nde ithal bürokratlar iddiasına yönelik açıklamaları olduğu belirtiliyor. Aydın, göreve geldikten sonra gerek şehirdeki bürokrasi ile ilgili çıkışlarıyla gerekse şehrin tümünü ilgilendiren projelere öncülük etmesi ile dikkat çekerken, yaşanan bugünkü hadisenin Valilik ve Belediye bürokrasisinin bu söylem ve eylemlere tepkisi olduğu dile getiriliyor.”