Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Güneydoğu kavruluyor!

HABER/ABORİ Güneydoğu’da hava sıcaklıkları, gölgede 40 dereceyi aştı. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, ağaç gölgelerini tercih ederken, çocuklar ise su kanallarına akın etti. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yazın başlamasıyla bölge genelinde genellikle 40 derece altında seyreden sıcaklıklar ağustosun başlamasıyla 2-3 derece yükseldi. Sıcaklık bugün Diyarbakır’da 41.5, Şanlıurfa’da 43, Batman’da 42, Şırnak’ta 45 derece olarak ölçüldü. […]

Güneydoğu kavruluyor!
  • 1 Ağustos 2019 20:46

HABER/ABORİ

Güneydoğu’da hava sıcaklıkları, gölgede 40 dereceyi aştı. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, ağaç gölgelerini tercih ederken, çocuklar ise su kanallarına akın etti.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yazın başlamasıyla bölge genelinde genellikle 40 derece altında seyreden sıcaklıklar ağustosun başlamasıyla 2-3 derece yükseldi. Sıcaklık bugün Diyarbakır’da 41.5, Şanlıurfa’da 43, Batman’da 42, Şırnak’ta 45 derece olarak ölçüldü. Sıcaktan bunalan vatandaşlar klimalı mekanları ve ağaç gölgelerini  tercih ederken, çocuklar ise su kanallarını ve süs havuzlarında serinlemeyi tercih etti.