Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Görüntülerden sonra Ünsal Ban gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı bulunan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, yurtdışına kaçmaya çalışırken Muğla’nın Milas ilçesinde yakalandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında çerçevesinde gözaltı kararı bulunan Ban’ın deniz yoluyla yurtdışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Ban, Muğla’nın Milas ilçesinde kendisine ait olmayan bir araçla seyir halindeyken polis ekiplerince yakalandı. Ban’ın, […]

Görüntülerden sonra Ünsal Ban gözaltına alındı
  • 29 Ağustos 2022 14:14

Hakkında yakalama kararı bulunan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, yurtdışına kaçmaya çalışırken Muğla’nın Milas ilçesinde yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında çerçevesinde gözaltı kararı bulunan Ban’ın deniz yoluyla yurtdışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Ban, Muğla’nın Milas ilçesinde kendisine ait olmayan bir araçla seyir halindeyken polis ekiplerince yakalandı. Ban’ın, her zaman kullandığı aracı bırakarak daha önce kullanmadığı bir araçla hareket ettiği, kontrol noktalarından kurtulmak için de dağlık yolları kullandığı öğrenildi.

Ünsal Ban’ın boşanma aşamasında olduğu eşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun görüntülerini Sedat Peker’e verdiği iddia ediliyor.

Ban hakkında eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.

Zehra Taşkesenlioğlu’ndan da konuyla ilgili bir açıklama var. Görüntülerinin mahremiyetinin hiçe sayılara milyonlara servis edildiğini söyleyen Taşkesenlioğlu, “Farklı bir boyuta çekilen bu görüntüler boşanma sürecinde zor günler yaşayan bir kadının linç edilmesi ve itibarsızlaştırma çalışmasından başka bir amaca hizmet etmemektedir” dedi.

Taşkesenlioğlu, ailesiyle birlikte sistematik bir şekilde iftira kampanyasıyla karşı karşıya kaldığının belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Şahsıma yönelik bu yargısız infazın son bulacağına ve son derece ahlaksızca oynanan bu kumpasın yargı önünde bir an önce gün yüzüne çıkacağına inancım tamdır. Bu konu ile ilgili adli ve hukuki süreç başlatılmıştır.”