Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Flaş iddia: ABD, bu gece İran’ı vurabilir

HABER/ABORİ ABD’nin kısa süre içinde İran’ın bazı nükleer santrallerine operasyon düzenleyebileceği iddia edildi. Hürriyet gazetesi New York ve Washington muhabiri Razi Canikligil ABD’nin kısa süre içinde İran’ın bazı nükleer santrallerine operasyon düzenleyebileceğini iddia etti. Canikligil kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Trump, birkaç saate kadar İran’ın bazı nükleer tesislerine karşı operasyon yapabilir” ifadeleri yer aldı. ABD […]

Flaş iddia: ABD, bu gece İran’ı vurabilir
  • 3 Temmuz 2019 00:59

HABER/ABORİ

ABD’nin kısa süre içinde İran’ın bazı nükleer santrallerine operasyon düzenleyebileceği iddia edildi.

Hürriyet gazetesi New York ve Washington muhabiri Razi Canikligil ABD’nin kısa süre içinde İran’ın bazı nükleer santrallerine operasyon düzenleyebileceğini iddia etti. Canikligil kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Trump, birkaç saate kadar İran’ın bazı nükleer tesislerine karşı operasyon yapabilir” ifadeleri yer aldı. ABD Başkanı Donald Trump geçen haftalarda İran’a yapılacak bir operasyondan son anda vazgeçtiğini açıklamıştı. Tahran ile İran arasındaki gerilim bu hafta İran’ın 2015 anlaşması tarafından belirlenen zenginleştirilmiş uranyum sınırını aştığını bildirmesiyle daha da yükseldi. Trump, İran’ın “ateşle oynadığını” söylemişti.

AVRUPA’DA İRAN’DAN ENDİŞELİ

Avrupa Komisyonu Güvenlik Konseyi’nin bu akşam Brüksel’de İran’ın zenginleştirilmiş uranyum sınırını geçmesi konulu acil bir toplantıya çağrıldığı açıklandı. AFP’nin haberine göre, daha sonrasında AB’den yapılan açıklamada, İran’ın zenginleştirilmiş uranyum limitini aşması konusunda ‘endişe duyulduğu’ belirtilirken, İran’ın verilen karardan dönmesi gerektiği belirtildi.