Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Parti’de istifa şokları!

HABER/ABORİ AK Parti kurucuları arasında yer alan ve daha sonra bakanlık yapan Ali Babacan’dan sonra eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de AK Parti’den istifa etti. Ergin’in istifa haberinin kendisi tarafından doğrulanmasının ardından AK Parti’de üst düzey isim yapmış bazı isimlerin de istifa ettiği iddia edildi. Ankara kulislerine göre iddia edenler arasında eski İçişleri Bakanı Beşir […]

AK Parti’de istifa şokları!
  • 28 Ağustos 2019 23:20
  • 29 Ağustos 2019 12:24

HABER/ABORİ

AK Parti kurucuları arasında yer alan ve daha sonra bakanlık yapan Ali Babacan’dan sonra eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de AK Parti’den istifa etti. Ergin’in istifa haberinin kendisi tarafından doğrulanmasının ardından AK Parti’de üst düzey isim yapmış bazı isimlerin de istifa ettiği iddia edildi. Ankara kulislerine göre iddia edenler arasında eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay, eski Sanayi Bakanı Nihat Ergün, 26. Dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı, 23. Dönem Ağrı Milletvekili Kerim Aydemir.

ALİ BABACAN PARTİSİNİ KURUYOR

Bu arada Ali Babacan partisinin kemik kadrosunu oluşturacak kadrolara ilişkin çalışmalarını Eylül ayı içinde tamamlayacak. Önceliği partide yer alacak isimleri belirlemek. Bu isimlerle parti tüzüğünü birlikte yazacaklar. Ekim ayında parti politikaları netleştirilecek. 2019 yılı çıkmadan da parti duyurulmuş olacak.

Bu arada Ankara kulislerinde AK Parti’deki istifaların hızla devam edeceği belirtiliyor.