Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Filli Boya resmen Japonların

HABER/ABORİ Japonya merkezli Nippon Paint Holdings, Filli Boya markasını da barındıran dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin alımını tamamladığını açıkladı. İşlemin finansal danışmanlığını yürüten Ünlü&Co 26 Nisan’da yaptığı açıklamada Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Nippon Paint Holdings’e devir sözleşmesinin imzalandığını belirtmişti. Nippon tarafından yapılan açıklamaya göre Betek Boya […]

Filli Boya resmen Japonların
  • 11 Temmuz 2019 17:18

HABER/ABORİ

Japonya merkezli Nippon Paint Holdings, Filli Boya markasını da barındıran dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin alımını tamamladığını açıkladı. İşlemin finansal danışmanlığını yürüten Ünlü&Co 26 Nisan’da yaptığı açıklamada Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Nippon Paint Holdings’e devir sözleşmesinin imzalandığını belirtmişti.
Nippon tarafından yapılan açıklamaya göre Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin toplam satın alma bedeli 1.4 milyar TL olurken, şirketin borçlarını da içeren işletme değeri (enterprise value) ise 2.39 milyar TL olarak belirlendi.

Reuters’ın haberine göre, işlemin tamamlanmasından ve uygun prosedürlerin izlenmesinden sonra, Nippon mevcut borcun yeniden finanse edilmesi amacıyla Betek Boya’ya sermaye artırımı sağlayacak.