Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Filistinli oyuncu İsrail’in “büyük” ödülünü reddetti

HABER/ABORİ İsrail’de yaşayan Filistinli oyuncu Ruba Bilal Usfur, Doğu Kudüs’te 6 yıl önce fanatik Yahudiler tarafından kaçırıldıktan sonra yakılarak öldürülen 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Ebu Hudayr’ın annesini canlandırdığı İbrani dizideki performansı nedeniyle “En iyi kadın oyuncu” ödülüne layık görüldü. Usfur, İsrail’in bu ödülünü reddetti. Ödüllerin açıklandığı programın, İsrail’in “bağımsızlık” kutlamaları kapsamında gerçekleştirildiğini belirten Usfur, “İsrail’in […]

Filistinli oyuncu İsrail’in “büyük” ödülünü reddetti
  • 2 Mayıs 2020 16:21

HABER/ABORİ

İsrail’de yaşayan Filistinli oyuncu Ruba Bilal Usfur, Doğu Kudüs’te 6 yıl önce fanatik Yahudiler tarafından kaçırıldıktan sonra yakılarak öldürülen 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Ebu Hudayr’ın annesini canlandırdığı İbrani dizideki performansı nedeniyle “En iyi kadın oyuncu” ödülüne layık görüldü. Usfur, İsrail’in bu ödülünü reddetti.

Ödüllerin açıklandığı programın, İsrail’in “bağımsızlık” kutlamaları kapsamında gerçekleştirildiğini belirten Usfur, “İsrail’in bağımsızlığı, bizim için karanlık bir tarihtir, Filistin halkının yaşadığı büyük felaketin devam etmesidir” ifadesini kullandı.

İsrail’de yaşayan Filistinliler de sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda, Usfur’un aldığı bu boykot kararından duydukları memnuniyeti dile getirdi.