Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Esra Erol’a hapis şoku!

HABER/ABORİ Bir televizyon kanalında kadın programı sunan Esra Erol hakkında, yayında güzellik merkezi sahibi Özlen A. B’yi “yuva yıkan kadın gibi gösterip, fotoğraflarını boy boy ekrana verdiği” iddialarıyla, “hakaret ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası iddiasıyla dava açıldı. Savcıya ifade veren Esra Erol ise basın yayın özgürlüğü sınırları içinde […]

Esra Erol’a hapis şoku!
  • 14 Haziran 2019 01:02

HABER/ABORİ

Bir televizyon kanalında kadın programı sunan Esra Erol hakkında, yayında güzellik merkezi sahibi Özlen A. B’yi “yuva yıkan kadın gibi gösterip, fotoğraflarını boy boy ekrana verdiği” iddialarıyla, “hakaret ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası iddiasıyla dava açıldı. Savcıya ifade veren Esra Erol ise basın yayın özgürlüğü sınırları içinde kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla programa katılanların iddialarına yer verildiğini belirterek suçlamaları kabul etmedi.

Alınan bilgiye göre Özlem A. B., programdan sonra İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi avukatlarından Büçkün Canatik aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na şikayetçi oldu.

Savcılık habere konu olayla ilgisi olmayan Özlen A. B’nin fotoğraflarının hukuka aykırı ifşa edilmesinin özel hayatın gizliliğini ihlal suçunu oluşturduğunu belirtti. Savcılık Esra Erol hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve hakaret suçlarından bir yıl 3 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.