Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Esnafa müjde: Krediler 6 ay süreliğine ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkbank tarafından esnaflara kullandırılan kredilerin 6 ay erteleneceğini duyurdu. AK Parti Genel Başkanı ve Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’ndan, AKP 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. “AK Parti’nin son 18 yılın değil aynı zamanda geleceğin de partisi olduğunu göstereceğiz” diyen Erdoğan, Türkiye’yi ileriye taşımak için AKP ve […]

Esnafa müjde: Krediler 6 ay süreliğine ertelendi
  • 25 Ocak 2021 12:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkbank tarafından esnaflara kullandırılan kredilerin 6 ay erteleneceğini duyurdu. AK Parti Genel Başkanı ve Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’ndan, AKP 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. “AK Parti’nin son 18 yılın değil aynı zamanda geleceğin de partisi olduğunu göstereceğiz” diyen Erdoğan, Türkiye’yi ileriye taşımak için AKP ve Cumhur İttifakı’nı güçlü tutmaları gerektiğini savundu.

2023 seçimlerine de vurgu yapan Erdoğan, şöyle konuştu: “AK Parti’nin hizmet ve eser siyaseti bu ülkenin her karış toprağında karşılığı olan bir hakikattir. Ülkemize cumhuriyet tarihinde yapılanların kat ve kat fazlasını sadece 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ediyoruz. Her alanda ülkemize çağ atlattık. Her bir vatandaşımızın hayat kalitesini hiç olmadığı kadar yükseltirken dünyaya bakışını değiştirdik.”

Muhalefeti de eleştiren Erdoğan, “CHP diye bir partinin olup olmadığı tartışmalıdır. CHP kendi hükmü şahsiyeti adına ne yapıyor, hangi projeyi üretiyor. Bunların hepsi de cevapsız sorulardır. CHP’nin bir kefesinde İYİ Parti diğerinde HDP var. CHP’ye düşen bu iki kefeyi dengede tutarak yarı gizli ittifakı dengelemektir. Bunlar yıllarca bizi ve pek çok siyasetçiyi tek adamlıkla suçladılar. Şu anda CHP’de olan tek adamcağız siyaseti işliyor. Partisinin başına kasetle gelen tek genel başkan bu zattır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Halkbank tarafından esnaflara kullandırılan kredilerin 6 ay erteleneceğini belirterek, “Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir” dedi.