Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Eski AK Parti İl Başkan Yardımcısı öldürüldü

HABER/ABORİ İzmir’in Narlıdere İlçesi’nde silahlı saldırıya uğrayan eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş hayatını kaybetti. Kurtuluş’a, iddiaya göre evine gelen polis kıyafeti giymiş bir kişi tarafından av tüfeği ile ateş açıldı. Şüpheli olay yerinden otomobille kaçarken, ağır yaralanan Ahmet Kurtuluş ise ihbar üzerine gelen sağlık ekipleri tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurtuluş, […]

Eski AK Parti İl Başkan Yardımcısı öldürüldü
  • 31 Mayıs 2019 03:08

HABER/ABORİ

İzmir’in Narlıdere İlçesi’nde silahlı saldırıya uğrayan eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş hayatını kaybetti. Kurtuluş’a, iddiaya göre evine gelen polis kıyafeti giymiş bir kişi tarafından av tüfeği ile ateş açıldı. Şüpheli olay yerinden otomobille kaçarken, ağır yaralanan Ahmet Kurtuluş ise ihbar üzerine gelen sağlık ekipleri tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurtuluş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Polis ekipleri polis kıyafeti giyen şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri bölgede çalışmalarda bulunurken, polis çevredeki güvenlik kameraları incelemeye aldı.

Hakkında elektronik kelepçe takılarak adli kontrol tedbiri uygulanan iş adamı Ahmet Kurtuluş, İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen “organize suç örgütü” davasında firari sanık suç örgüt lideri Serkan Kurtuluş ile 7’si tutuklu 69 sanık arasında bulunuyordu.

Hazırlanan iddianamede sanıklara “suç işlemek amacıyla çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları, yönettikleri ve bu örgüte üye oldukları, bu örgüt kapsamında maddi menfaat elde etme amacı güderek tehdit, hakaret, silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs, kurşunlama ve kasten adam öldürme” gibi suçlamalar yöneltilmişti.