Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ermeni anneden Nihat Hatipoğlu’na tepki: Onayım alınmadı, çocuğum Müslüman olmadı

Haber Abori İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun canlı yayında dinini değiştirdiği 13 yaşındaki Ermeni Arthur Y.’nin annesi Alina Y., kendisinden izin alınmadığını ve olaydan haberinin olmadığını açıkladı. Önceki gün ATV’de canlı olarak yayınlanan Nihat Hatipoğlu’nun sunduğu iftar programında 13 yaşındaki Arthur’un, Müslüman olmak istediği belirtildi ve Hatipoğlu’nun yönlendirmesiyle çocuk canlı yayında Kelime-i Şehadet getirdi. Hatipoğlu, ayrıca çocuğa […]

Ermeni anneden Nihat Hatipoğlu’na tepki: Onayım alınmadı, çocuğum Müslüman olmadı
  • 14 Mayıs 2019 21:36

Haber Abori

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun canlı yayında dinini değiştirdiği 13 yaşındaki Ermeni Arthur Y.’nin annesi Alina Y., kendisinden izin alınmadığını ve olaydan haberinin olmadığını açıkladı.

Önceki gün ATV’de canlı olarak yayınlanan Nihat Hatipoğlu’nun sunduğu iftar programında 13 yaşındaki Arthur’un, Müslüman olmak istediği belirtildi ve Hatipoğlu’nun yönlendirmesiyle çocuk canlı yayında Kelime-i Şehadet getirdi. Hatipoğlu, ayrıca çocuğa ismini değiştirmek isteyip istemediğini de sordu. Çocuk ise “Nihat” ismini istediğini belirtti. Hatipoğlu çocuğun annesinden izin aldıklarını öne sürdü.

Çocuğun annesi Alina Y. Ermenistan’da yayın yapan Lurer.com’a yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi. Arthur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı ‘gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz’ demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.”

HDP milletvekili Garo Paylan da, Alina Y., ile görüştüğünü ve çocuğunun kendisinin onayı olmadan programa çıkarıldığını ifade ettiğini belirtti. Paylan “Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” dedi.