Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Erdoğan: Fırat’ın doğusuna da gireceğiz

HABER/ABORİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye konusunda ABD ve Rusya’ya bilgi paylaşımı yaptıklarını ifade ederek, “Afrin’e girdik, Cerablus’a, El Bab’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz” dedi. İstanbul- İzmir Otoyolu’nun 192 kilometrelik son bölümü ve 1355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan Erdoğan, son günlerde sınır hattına yoğun sevkiyatların yapıldığı Suriye ile ilgili mesajlar […]

Erdoğan: Fırat’ın doğusuna da gireceğiz
  • 4 Ağustos 2019 18:46
  • 4 Ağustos 2019 18:48

HABER/ABORİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye konusunda ABD ve Rusya’ya bilgi paylaşımı yaptıklarını ifade ederek, “Afrin’e girdik, Cerablus’a, El Bab’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz” dedi.

İstanbul- İzmir Otoyolu’nun 192 kilometrelik son bölümü ve 1355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan Erdoğan, son günlerde sınır hattına yoğun sevkiyatların yapıldığı Suriye ile ilgili mesajlar verdi. Erdoğan, “Türkiye’nin 2013 yılından bugüne kadar hangi badirelerden geçerek geldiğini herkes bilir. Ama CHP Genel Başkanı bunun farkında değil. Daha doğrusu karşı tarafın safında yer aldığı için meseleyi anlayamıyor. Bu zat, Gezi olaylarında sokakları terörize edenlerin yanındaydı. Bu zat, PKK terör örgütünün siyasi temsilcileriyle beraber, Ankara’dan İstanbul’a yol yürüyordu. Bölücü terör örgütü, çukur eylemleriyle ülkemizin birliğine saldırdığında, bu, teröristlere ‘Barikatları kuran arkadaşlar’ diye sesleniyordu. Bunların hep yanında yer aldılar, hiçbir zaman milletin yanında olmadılar. Türkiye DEAŞ’a ve kumpasa direnirken, bizi ısrarla bu oyunun içinde göstermeye çalışıyordu. FETÖ’nün darbe girişimini başlattığı saatlerde güvenli yere gitmekle kalmayıp, ‘Oteller o akşam müşteri almıyor’ diyordu. Böyle yalan olur mu? Hayatı yalan, uzunca bir süre tiyatro diyerek darbecileri koruyordu. Suriye topraklarından ülkemize yönelik tehditleri kaynağından engellemek için harekete geçtiğimizde ‘Afrin’e girmeyin’ diye gözdağı vermenin peşindeydi. Afrin’e girdik, El Bab’a, Cerablus’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ile paylaştık, ABD ile paylaştık. Çünkü oralardan bize taciz atışları devam ettikçe sessiz kalmamız mümkün değildir. İşte ülkemizin S-400 hava sistemleri alma sürecinde maruz kaldığımız tehditlere karşı sessiz kaldığımızda, alenen karşı tarafın yanında yer alıyorlardı. Hiçbir mücadelede yanımızda yer almadığı gibi kur oranlarını bize karşı silah olarak kullandı, hiçbir şey olmamış gibi, ‘Milli gelir hep aynı yerde’ demesi arsızlıktan öte bir şeydir. Mert dayanır namert kaçar. Biz ülkemizin hakkının geleceğinin söz konusu olduğu her yerde aslanlar gibi mücadele ettik. Etmeyi sürdüreceğiz, teröre karşı bu denli büyük bir mücadeleyi veriyoruz. Teröre karşı verdiğimiz mücadelede, leblebi veya çekirdek mi kullanıyoruz? Bunun maliyeti yok mu? Var ama bunu yapmak zorundayız. Niye? Milletimizin huzuru için yapmak zorundayız. PKK’ya karşı, PYD’ye, FETÖ’ye, DEAŞ’a karşı mücadele veriyoruz ve vereceğiz.”