Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Erdoğan: Doğalgaz ya da elektriğin kapanması gibi bir adım atılamaz

HABER/ABORİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından koronavirüs tedbirlerine ilişkin yaptığı video paylaşımında, “Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sırasıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı […]

Erdoğan: Doğalgaz ya da elektriğin kapanması gibi bir adım atılamaz
  • 24 Mart 2020 23:11

HABER/ABORİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından koronavirüs tedbirlerine ilişkin yaptığı video paylaşımında, “Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sırasıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yardımcısı Fuat Okay ile gerçekleştirdiği görüşmede, ürünleri yurt dışına kaçıran firmalarla alakalı ‘hesabını sorarız. Yurt içinde satılan ürünlere fahiş fiyat uygulayanlara da hesabını soracağız. Bunun da bizim yasalarımızda yeri yok.” dedi.

Erdoğan, doğalgaz ve elektrik faturalarıyla ilgili şunları kaydetti:

Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir, sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz.

Erdoğan Süleyman Soylu ile görüşmesi sırasında korona ile mücadele kapsamında asayişle ilgili süreç hakkında da bilgi aldı.

Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sokağa çıkma oranları hakkında bilgi verirken, toplu taşıma kullanımın düştüğü bilgisini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Selçuk’la yaptığı görüşmede uzaktan eğitim ile ilgili “İnşallah bu çalışma yöntemiyle geleceğe yönelik çok çok farklı bir sistemi de oluşturmuş oluyoruz, oturtmuş oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar.” dedi.

Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmesinde, bakanlığın bu süreçte önemli bir konumda olduğunu belirterek, yapacağı çalışmaların Meclis’e getirilebileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan koronavirüs salgını ile ilgili son gelişmelerin bilgisini aldı.

Sağlık Bakanı Koca görüşmede, “Çin’den sadece bu 60 dakikalık süreyi kullanan, hazırlık sürecini devre dışı bırakan bir kit bulduk. Bununla ilgili de yarın sabah 50 bini hızlı PSR kiti geliyor, bağlantı yaptık parasını ödedik” dedi.

Erdoğan’ın, Koca ile görüşmesi sırasında not aldığı görüldü.