Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Entübe olan Sur eski Belediye Başkanı Demirbaş’ın durumu ciddiyetini koruyor

İsviçre’de yaşayan Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, yakalandığı koronavirüs nedeniyle 26 Ekim’den bu yana yoğun bakımda tedavi görüyor. Son bir haftadır entübe olan ve nefes almakta güçlük çektiği belirtilen Demirbaş’ın kan pıhtılaşması hastalığı nedeniyle kronik rahatsızlığı da bulunuyor. Abori’ye konuşan Demirbaş’ın kızı, “Babam bir haftadan bu yana entübe vaziyette solunum cihazına bağlıydı. Bugün cihazı […]

Entübe olan Sur eski Belediye Başkanı Demirbaş’ın durumu ciddiyetini koruyor
  • 5 Kasım 2020 15:03

İsviçre’de yaşayan Sur eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, yakalandığı koronavirüs nedeniyle 26 Ekim’den bu yana yoğun bakımda tedavi görüyor. Son bir haftadır entübe olan ve nefes almakta güçlük çektiği belirtilen Demirbaş’ın kan pıhtılaşması hastalığı nedeniyle kronik rahatsızlığı da bulunuyor.

Abori’ye konuşan Demirbaş’ın kızı, “Babam bir haftadan bu yana entübe vaziyette solunum cihazına bağlıydı. Bugün cihazı çıkardılar. Ateşi hala yüksek, oksijen vermeye devam edip, uyutuyorlar. Uyanmasını bekliyoruz” dedi.

ABDULLAH DEMİRBAŞ KİMDİR?

1966 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Sîsê (Yolçatı) Köyü’nde doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da yaptı. Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni 1987 yılında bitirdi.

Aynı yıl Kütahya ili Altuntaş Lisesine Felsefe grubu öğretmeni olarak atandı. Değişik kentlerde 17 yıl fiilen öğretmenlik yaptı.

1990 yılından itibaren aktif olarak sendikal mücadele içerisinde yer aldı. Mardin Eğitim-Sen’in kurucu üyesi oldu ve şube başkanlığını yürüttü. Daha sonra Gaziantep Eğitim-Sen şube yöneticiliği ve KESK Merkez Disiplin Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Belediye başkanı seçilmeden önce Diyarbakır Eğitim-Sen şube başkanlığı görevini yürüttü.

Sur’da iki dönem belediye başkanlığı yapan Abdullah Demirbaş, bir dönem tutuklu kaldığı DTK soruşturması kapsamında ceza aldıktan sonra İsviçre’ye yerleşmişti.