Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dünyanın en yoksul ülkesi iki ay su ve elektrik faturası almayacak

HABER/ABORİ Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan ve dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti halktan 2 ay elektrik ve su parası alınmayacağını açıkladı. Kongo Demokratik Cumhuriyeti Su Kaynakları ve Elektrik Bakan Yardımcısı Papy Pungu, uygulamanın, Covid-19 salgınıyla mücadelede alınan yeni tedbirler kapsamında, halkın masraflarının azaltılmasını amaçladığını söyledi. Ulusal Elektrik Şirketi ve […]

Dünyanın en yoksul ülkesi iki ay su ve elektrik faturası almayacak
  • 1 Nisan 2020 20:46

HABER/ABORİ

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan ve dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti halktan 2 ay elektrik ve su parası alınmayacağını açıkladı.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Su Kaynakları ve Elektrik Bakan Yardımcısı Papy Pungu, uygulamanın, Covid-19 salgınıyla mücadelede alınan yeni tedbirler kapsamında, halkın masraflarının azaltılmasını amaçladığını söyledi. Ulusal Elektrik Şirketi ve Su Dağım Şirketi kararı doğrularken, vatandaşlara ücretsiz su ve elektrik sağlanması için gerekli çalışmanın başlatıldığı kaydedildi. Ebola salgınını yeni atlatan ülkede şimdiye kadar 109 Covid-19 vakası görüldü, virüs nedeniyle 8 kişi hayatını kaybetti.

Kişi başına 450 dolar ile dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan KDC’de Ağustos 2018’de başlayan Ebola salgınında 2 binden fazla kişi yaşamını yitirmişti.