Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

‘Dünyanın en çekici atleti’ pistlere döndü

HABER/ABORİ Dünyanın en çekici atleti seçilen 21 yaşındaki Alman spor Alica Schmidt, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) önlemleri nedeniyle uygulanan karantina sonrası pistlere geri döndüğünü sosyal medya hesabından duyurdu. Ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’na yer almayı ümit eden 21 yaşındaki sporcu, 400 metrede yarışıyor. 2017 yılında Almanya takımıyla 20 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 4×400 metrede gümüş […]

‘Dünyanın en çekici atleti’ pistlere döndü
  • 3 Mayıs 2020 14:19

HABER/ABORİ

Dünyanın en çekici atleti seçilen 21 yaşındaki Alman spor Alica Schmidt, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) önlemleri nedeniyle uygulanan karantina sonrası pistlere geri döndüğünü sosyal medya hesabından duyurdu.

Ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’na yer almayı ümit eden 21 yaşındaki sporcu, 400 metrede yarışıyor.

2017 yılında Almanya takımıyla 20 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 4×400 metrede gümüş madalya kazanan Schmidt, geçen yıl ise 23 yaş altı Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyaya uzanmıştı. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Alica Schmidt, geçtiğimiz günlerde bir Avustralya dergisi tarafından “Dünyanın en çekici atleti” seçildi.

Alman hükûmetinin Koronavirüs kurallarını gevşetmesinin ardından antrenmanlara geri dönen Schmidt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sonunda tekrar piste çıkabiliyorum. Geçen ay her şeyi tek başıma yaptım. Doğa, eğitim seansı için kötü olmasa da tekrar piste çıkabildiğim için çok mutluyum” yazdı.