Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DTB’de bir ilk! Elektronik ortamda tarımsal ürün alım satım dönemi

HABER/ABORİ Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), elektronik ortamda tarımsal ürün alım-satımının gerçekleştirilmesi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Diyarbakır Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, TMO Diyarbakır Merkez Şube Müdürü Ali Cihantimur, Diyarbakır Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Mehmet Cevat Delil, Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, Sur Ziraat Odası Başkanı Mehmet Demir, tarımsal alanda üretim yapan üretici […]

DTB’de bir ilk! Elektronik ortamda tarımsal ürün alım satım dönemi
  • 8 Temmuz 2019 23:51

HABER/ABORİ

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), elektronik ortamda tarımsal ürün alım-satımının gerçekleştirilmesi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Diyarbakır Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, TMO Diyarbakır Merkez Şube Müdürü Ali Cihantimur, Diyarbakır Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Mehmet Cevat Delil, Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, Sur Ziraat Odası Başkanı Mehmet Demir, tarımsal alanda üretim yapan üretici ve sanayiciler, Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda borsa üyesi katıldı.

Toplantının açılışında konuşan DTB Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret Borsası’nın elektronik ortamda tarımsal ürün alım-satımını yapma yetkisine sahip Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın aynı zamanda iştirakçisi olduğunu ve acentesi olarak görev yapmaya başladığını duyurdu.

İşlemler sırasında Borsa tarafından uzman bir ekibinde oluşturulduğunu anlatan Başkan Yeşil, “Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nda yapılacak Elektronik Ürün Senedi işlemleri ile yapılan alım satımlar, tarım sektörüne ve yatırımcısına cazip olanaklar sunmaktadır. Bizler ilimizde lisanslı depoculuğu yaygınlaştırmak için bir dizi çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu kapsamda hazır Hububat silolarının satın alınması ve 30 bin ton kapasiteli Pamuk Lisanslı Depoculuğun kurulması için Lojistik Köy’de kurulacak şirkete, TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depo Sanayi Ticaret A.Ş (LİDAŞ)’a ortaklıklar gerçekleştirdik” dedi.