Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DSMMMO’da “Yapılandırma ve İstihdam Teşvikleri” konulu on-line seminer

Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (DSMMMO) ev sahipliğinde “7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu ve İstihdam Teşvikleri” konulu on-line seminer gerçekleştirildi. Seminere DSMMMO Başkanı Mustafa Vural, Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Ramazan Yaşar, Diyarbakır SGK İl Müdürü Reşat Mertir, İş-Kur İl Müdürü İsmail Koç, İş ve Meslek Danışmanı Oktay Durmuş ile çok sayıda meslek mensubu on-line olarak […]

DSMMMO’da “Yapılandırma ve İstihdam Teşvikleri” konulu on-line seminer
  • 26 Aralık 2020 13:29

Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (DSMMMO) ev sahipliğinde “7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu ve İstihdam Teşvikleri” konulu on-line seminer gerçekleştirildi.

Seminere DSMMMO Başkanı Mustafa Vural, Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Ramazan Yaşar, Diyarbakır SGK İl Müdürü Reşat Mertir, İş-Kur İl Müdürü İsmail Koç, İş ve Meslek Danışmanı Oktay Durmuş ile çok sayıda meslek mensubu on-line olarak katılım sağladı.

DSMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vural.

Açış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Mustafa Vural, sosyal, ekonomik ve mesleki olarak zor bir süreçten geçildiğini ifade ederek, bu süreçte birlik ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Oda olarak Pandemi Kurulu oluşturulduğunu belirten Vural, bu kurulla birlikte hastalığa maruz kalan meslektaşlarla ortak dayanışma imkanı yaratıldığını, mücbir sebep halini belgelendirme, danışmanlık, beyan ve bildirimlerin yapılması işlemlerine kadar meslek mensuplarının yanında olduklarını söyledi.

Başkan Vural konuşmasında Yeni Hizmet Binasının inşaat çalışmalarının başlatıldığının da müjdesini verdi.

Seminerde Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Ramazan Yaşar, “Bazı Alacaklıların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”a ilişkin katılımcıları bilgilendirerek, merak edilen soruları yanıtladı.

Diyarbakır SGK İl Müdürü Reşat Mertir ise 7256 Sayılı “Yapılandırma Kanununun Amacı, Kapsamı, Uygulanması ve Yapılandırmada Sağlanan Kolaylıklar ve Yapılandırmanın Avantajları”na ilişkin sunumunda indirimli ödemelerle ilgili bilgiler verdi.

Diyarbakır İş-Kur İl Müdürü İsmail Koç’un sunumuyla devam edilen seminerde İş-Kur İl Müdürü İsmail Koç Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği, Nakdi Ücret Desteğinden Yararlanabilecek Kişilere ilişkin bilgiler vererek konuya ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.