Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DSMMM’dan Trabzon’daki lince sert kınama; Karadeniz gezisini iptal ettiler

HABER/ABORİ Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (DSMMMO), Irak Kürt Bölgesel Yönetimi vatandaşlarının Trabzon’da üzerinde “Kürdistan” yazan atkılar nedeniyle lince maruz kalmasına sert tepki gösterdi. DSMMO tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaşanan linç olayının ardından Trabzon Valiliği’nin saldırganları gözaltına aldırıp işlem yaptırmak yerine, saldırıya uğrayanlara işlem uygulandığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Azgın linç ekibini koruyup işlem yapmayan, mağdurları […]

DSMMM’dan Trabzon’daki lince sert kınama; Karadeniz gezisini iptal ettiler
  • 20 Temmuz 2019 16:53

HABER/ABORİ

Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (DSMMMO), Irak Kürt Bölgesel Yönetimi vatandaşlarının Trabzon’da üzerinde “Kürdistan” yazan atkılar nedeniyle lince maruz kalmasına sert tepki gösterdi.

DSMMO tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaşanan linç olayının ardından Trabzon Valiliği’nin saldırganları gözaltına aldırıp işlem yaptırmak yerine, saldırıya uğrayanlara işlem uygulandığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Azgın linç ekibini koruyup işlem yapmayan, mağdurları bir de suçluymuş gibi karakolda ifadelerini aldırtan ve sınır dışı eden böyle bir anlayış hiçbir hukuki işlem şemsiyesine sığdırılamaz. Meslek örgütü olarak insan hayatına yönelik bu linç girişimini nefret ve şiddetle kınıyoruz” denildi. Açıklamada ayrıca  1-5 Ağustos tarihlerinde oda etkinliği olarak planlanan Karadeniz gezisinin de bu olay nedeniyle iptal edildiği vurgulandı.