DOLAR 16,7832 % 0.34
EURO 17,4971 % -0.28
GRAM ALTIN 976,05 % 0,63
ÇEYREK A. 1.595,84 % 0,63
BITCOIN 19.475,20 0.25
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

Diyarbakırlı iş insanına şok rüşvet suçlaması!

Son Güncelleme :

17 Mayıs 2022 - 0:22

Diyarbakırlı iş insanına şok rüşvet suçlaması!

TV 100’ün patronu olan Diyarbakır Bismil doğumlu iş insanı Necat Gülseven hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Gülseven’in yanında 5 yıl çalışan bir kişi, eski patronunun, bir hâkim ile bir emniyet müdürüne düzenli bir biçimde rüşvet verdiğini iddia etti. Söz konusu hâkim ve polis şefine, gönderilen paraların dekontları da dosyaya delil olarak sunuldu.

ŞOK İDDİYA KÜLLİYE’YE KADAR GİTTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yanı sıra Hakimler ve Savcılar Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yapılan başvurularda imzası olan kişi Tekin Ekmen (35).

12 Nisan 2022 tarihinde verdiği savcılık ifadesine göre Tekin, 5 yıl boyunca Gülseven’in yanında çalışan hem şoförlüğünü hem evraklarını takip eden bir isim. Ekmen, eski patronunun, aralarında hâkim, savcı ve polis müdürlerinin de olduğu bir dizi kişiye rüşvet vererek, yaşadığı sorunları çözdüğünü iddia etti.

Tekin Ekmen, yanında çalıştığı dönemde Gülseven’in birçok para transferi işine tanık olduğunu belirterek, doğrudan kendi hesabı üzerinde gönderilen paraların da olduğunu kaydetti. Ekmen’in, hakkında ihbarda bulunduğu isimlerden biri Hâkim R. Ö.

Bir dönem Anadolu Adliyesi’nde asliye ceza hâkimi olarak görev yapan R. Ö. hakkında Hakimler Savcılar Kurulu’na gönderilen dilekçede, çarpıcı iddialar da yer aldı.

BELGELER HSK’YA DA GÖNDERİLDİ

İddiaya göre Gülseven, hakim R. Ö.’ye her ayın 15’inde 15 bin TL para gönderilmesi talimatı verdi. Gülseven’in imzasını taşıdığı iddia edilen el yazısı da dosyaya girdi. HSK’ya gönderilen belgeler arasında bir dizi dekont da yer alıyor. Dosyada R.Ö.’nun hesabına farklı tarihlerde kesilmiş 30 bin TL, 15 bin TL ve 7 bin TL’lik dekontlar ile 60 bin TL’lik bir çekin fotokopisi de yer aldı.

DEKONTLAR SAVCILIKTA

Hâkim R. Ö.’nün yanı sıra eski Bağcılar İlçe Emniyet Müdürü M. K. Ç.’ye gönderildiği iddia edilen paralara ilişkin birçok dekont da savcılık dosyasına girdi. Savcılık dosyasına giren belgelerden biri ise dikkat çekici. Necat Gülseven’in el yazısı ile kaleme alındığı iddia edilen belgede Hâkim R.Ö. ile emniyet müdürü M.K.Ç.’ye her ayın 15’inde 15’er bin TL gönderilmesi notu yer alıyor. Aynı yazıda bir hukuk bürosuna ise her ayın 15’inde 12 bin 250 TL gönderilmesi isteniyor.