Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakırlı iş adamı, yoksul ailelere para yardımı yaptı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanmanın devam ettiği Diyarbakır’da iş adamı Cihan Yaman, kentte tespit etikleri 400 ihtiyaç sahibi aileye nakdi yardımda bulundu. Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde ülke olarak zor dönemlerden geçildiğini belirten Yaman, bu süreçte hayatını kaybeden vatandaşlarımız, işini kaybeden vatandaşlarımız oldu. Devletimizin yapmış olduğu yardımların yanı sıra bizler de […]

Diyarbakırlı iş adamı, yoksul ailelere para yardımı yaptı
  • 6 Mayıs 2021 12:37

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanmanın devam ettiği Diyarbakır’da iş adamı Cihan Yaman, kentte tespit etikleri 400 ihtiyaç sahibi aileye nakdi yardımda bulundu.

Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde ülke olarak zor dönemlerden geçildiğini belirten Yaman, bu süreçte hayatını kaybeden vatandaşlarımız, işini kaybeden vatandaşlarımız oldu. Devletimizin yapmış olduğu yardımların yanı sıra bizler de üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Böylesi süreçlerde birlik ve beraberliğimiz göstermeliyiz. Duyarlılık oluşturarak vatandaşlarımıza destek olmalıyız” dedi.

Şirket olarak bu yardımları her yıl yaptıklarını ifade eden Yaman, şöyle devam etti: “Her yıl 300 haneye yardım ediyorduk. Bu yıl hane sayımızı 400’e çıkarıp nakit yardımımızı da hane başı ve aile nüfusuna göre 300 TL ile 1000 Türk lirası arasında yaptık. Pandemi süreci ve tam kapanmanın devam ettiği bu süreçte firmamızda görevli personellerimiz tespit ettiğimiz ailelerin direk kapılarına gidip yardımları gerçekleştirmekteler. Hayırsever iş adamlarımızın da, insanlarımızın evde olduğu ve mutfak masraflarının arttığı bu süreçte ihtiyaç sahiplerine destek olmalarını istiyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de öncülük yapıp bu alanda üstümüze düşeni yaparak birilerine vesile olup diğer iş adamlarımızla birlikte bunu yaygın bir hale getiririz.”